UŞAK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK OLACAK BİR PROJE

UŞAK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK OLACAK BİR PROJE

Uşak Üniversitesi öğrencileri, solar enerji farkındalığını arttırmak amacıyla başlattıkları projenin son etkinliğini de düzenleyerek projeyi tamamladılar.

15 Haziran 2021 - 13:39
Reklam

Uşak Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık 4. Sınıf öğrencileri Tuana Tuncer, Hacer Çağatay ve Özlem Can, "Yarınların Enerjisi İçin" adlı sosyal medya hesaplarından başlattıkları  ‘Enerjimi Güneşten Alıyorum’ etiketi ile yenilenebilir enerjinin önemine dikkat çekmeyi başardılar. Öğrenciler, ikinci etkinliklerini de tamamlayarak faydalı bir projeye imza attılar.

İkinci etkinlik kapsamında İzmir Dikili meydanında kurulan standın ışıklandırılması, alana bir gün önceden yerleştirilen güneş paneli ile sağlandı. Bu süreçte güneş enerjisi hakkında bilgilendirmek için hazırlanan tanıtım filmi Dikili halkına izlettirilirken aynı zamanda bilgilendirici el ilanları dağıtıldı.

                                                                 

Doğru enerji kullanımı için  "Enerjimi Güneşten Alıyorum" sloganından yola çıkan öğrenciler, “Bu projemizle temiz ve yenilenebilir enerji uygulamalarına özellikle de solar enerjinin kullanımına dikkat çekmek istedik. Amacımız halkımızı bu konularda bilinçlendirmektir” görüşünü ilettiler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ege Denizi’nde deprem!
Ege Denizi’nde deprem!
İzmir’de aşı olmayanlar bu restorana giremiyor
İzmir’de aşı olmayanlar bu restorana giremiyor