UŞAK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK OLACAK BİR PROJE

UŞAK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK OLACAK BİR PROJE

Uşak Üniversitesi öğrencileri, solar enerji farkındalığını arttırmak amacıyla başlattıkları projenin son etkinliğini de düzenleyerek projeyi tamamladılar.

15 Haziran 2021 - 13:39

Uşak Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık 4. Sınıf öğrencileri Tuana Tuncer, Hacer Çağatay ve Özlem Can, "Yarınların Enerjisi İçin" adlı sosyal medya hesaplarından başlattıkları  ‘Enerjimi Güneşten Alıyorum’ etiketi ile yenilenebilir enerjinin önemine dikkat çekmeyi başardılar. Öğrenciler, ikinci etkinliklerini de tamamlayarak faydalı bir projeye imza attılar.

İkinci etkinlik kapsamında İzmir Dikili meydanında kurulan standın ışıklandırılması, alana bir gün önceden yerleştirilen güneş paneli ile sağlandı. Bu süreçte güneş enerjisi hakkında bilgilendirmek için hazırlanan tanıtım filmi Dikili halkına izlettirilirken aynı zamanda bilgilendirici el ilanları dağıtıldı.

                                                                 

Doğru enerji kullanımı için  "Enerjimi Güneşten Alıyorum" sloganından yola çıkan öğrenciler, “Bu projemizle temiz ve yenilenebilir enerji uygulamalarına özellikle de solar enerjinin kullanımına dikkat çekmek istedik. Amacımız halkımızı bu konularda bilinçlendirmektir” görüşünü ilettiler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cumhur İttifakı Kemalpaşa'dan 'yolsuzluk operasyonu' açıklaması: Başkan ve yardımcıları görevini kötüye kullandı
Cumhur İttifakı Kemalpaşa'dan 'yolsuzluk operasyonu'...
İzmir’de pes dedirten olay: Yardım ettikleri kişi çifti ağır yaraladı, sonra gasp etti
İzmir’de pes dedirten olay: Yardım ettikleri kişi çifti ağır...