Vekil Arslan’dan Karabağlar önerisi: “Sandık koyalım,...

Vekil Arslan’dan Karabağlar önerisi: “Sandık koyalım, vatandaş karar versin!”

İzmir Demokrasi Üniversitesi'nin için ayrılan arazinin bir kısmının daha sonra TOKİ’ye ayrılması AK Parti ve CHP'yi karşı karşıya getirdi. AK Parti kanadından planın yapılmasını savunulurken, CHP kanadından ise yeni plan ile eski plan arasında fark olmadığı söyleniyor. CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan ise kararın Karabağlar halkına bırakılmasını önerdi.

26 Şubat 2021 - 13:42

ÖNCÜŞEHİR - Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yeniden planlanan Uzundere’deki 80 hektarlık üniversite alanı ile ilgili olarak yeniden itiraz edeceklerini belirtirken, yeni planın daha önce mahkeme tarafından veto edilen plandan pek bir farkının olmadığını söylemişti. Selvitopu'nun açıklamasına sosyal medyadan yanıt veren AK Parti MKYK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, "CHP'li istemezükçü Sn. Selvitopu hiç şaşırtmıyor. İstediğin kadar itiraz et, engellemek için elinden geleni ardına koyma yine de başaramayacaksın. Karabağlar'ımızın üniversite kenti olmasının, geleceğe umutla bakmasının önüne geçemeyeceksin.O kampüs Karabağlar'a YA-PI-LA-CAK!” ifadelerini kullanmıştı.

ARSLAN: ÜNİVERSİTE ALANI İÇİNE KONUT YAPILMASINI İSTEMEZÜK

Konu hakkında Gazetemiz Öncüşehir’e açıklamalarda bulunan CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan, kararın Karabağlar halkına bırakılmasını savundu. Arslan, “Siyasiler olarak anlaşamıyorsak; sandığı koyalım, Karabağlar halkı karar versin” dedi

Orada yapılan yeni plan ile eski plan arasından hiçbir fark yok. Biz o alanın tamamını üniversite kampüsü olması için istiyoruz. Biz neyi “istemezük?” Biz, üniversite alanı içine konut yapılmasını istemezük. Anlamaları gerekiyor. Onlar bize, “oranın üniversite olmasını, bilim kenti olmasını istemiyorlar” diyorlar. Tam aksine. Biz 80 hektarın tamamının üniversite kampus alanı olmasını istiyoruz. Siyasiler olarak anlaşamıyorsak; sandığı koyalım Karabağlar halkı karar versin. Üniversite alanı mı olsun, yoksa konut alanı mı olsun Karabağlar vatandaşlarımız karar versin.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
COVID-19 tedavisinde yeni umut
COVID-19 tedavisinde yeni umut
Torbalı'da süreç nasıl işleyecek? Cumhur İttifakı da aday çıkaracak mı?
Torbalı'da süreç nasıl işleyecek? Cumhur İttifakı da aday...