Vergi Dairesi Başkanı Alanlı’dan ilk taksit uyarısı

Vergi Dairesi Başkanı Alanlı'dan ilk taksit uyarısı

İzmir Vergi Dairesi Başkanı Ömer Alanlı, başvuru süresi 1 Şubat 2021 tarihinde sona eren 7256 sayılı yasaya ilişkin ilk taksit ödeme süresinin 1 Mart 2021 tarihinde sona erecek olmasına dikkat çekerek mükelleflere hatırlatma ve uyarılarda bulundu.

25 Şubat 2021 - 11:52 - Güncelleme: 25 Şubat 2021 - 12:05

İzmir Vergi Dairesi Başkanı Ömer Alanlı,  “Borcu yapılandırılan mükelleflerimizin ilk taksit veya peşin ödemesini en geç 1 Mart Pazartesi günü içinde yapması gerekmektedir. Yapılandırmadan yararlanmaya devam edebilmek için de borç ilk 2 taksit süresi içerisinde ödenmelidir. Yapılandırmadan faydalanan mükellefler; ödemeleri gereken taksitlerden ilk ikisini süresinde ödememesi ya da eksik ödemesi, bir takvim yılında ikiden fazla taksitin süresinde ödenmemesi veya eksik ödenmesi ya da süresinde ödenmeyen veya eksik ödenen taksitlerin geç ödeme zammıyla birlikte son taksiti izleyen ayın sonuna kadar da ödenmemesi hallerinde yapılandırma haklarını kaybedeceklerdir.” ifadelerini kullandı.

Mükelleflerin, yapılandırılan borçlarının peşin veya ilk taksit ödemelerini, 1 Mart tarihine kadar Başkanlığa bağlı veznelere yapabileceği gibi, ödemelerin kredi kartı veya banka kartı ile İnteraktif Vergi Dairesi üzerinden alternatif ödeme yöntemleri tercih edilebileceğini vurgulayan Başkan Alanlı, söz konusu pandemi koşullarında vatandaşların mümkün oldukça dairelerden ödeme yapmak yerine dijital kanalları tercih etmelerinde fayda olduğunu vurguladı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de feci kaza! 1 kişi hayatını kaybetti!
İzmir'de feci kaza! 1 kişi hayatını kaybetti!
İzmir'de cinayet şüphelisi 20 yıl sonra yakalandı
İzmir'de cinayet şüphelisi 20 yıl sonra yakalandı