Yahşelli’de dünya temizlik günü etkinliği

Yahşelli'de dünya temizlik günü etkinliği

Menemen Belediyesi 18 Eylül Dünya Temizlik Günü dolayısıyla, çevre temizliğine ve ormanlara yönelik yangın tehdidine dikkat çekmek için, 2. Çamlık Piknik Alanında temizlik çalışması gerçekleştirdi.

18 Eylül 2021 - 15:11

Büyük ilgi gören çalışmaya Yahşelli Mahalle Muhtarı Ali Uyar, belediye çalışanları ve yöre halkı katıldı. 

Ekipler, çöp, atık ve molozların yanı sıra yangın riskini arttıran kırık cam, kurumuş yaprak ve kozalakları da topladı. 

Toplanan 1.5 ton çöp, Harmandalı Çöp Depolama Alanına götürüldü.

Dünya Temizlik Gününde çok önemli bir etkinliğe imza attıklarını ifade eden muhtar Uyar, “Hepimiz Menemenimizin Yahşellimizin daha temiz olmasını arzuluyoruz. Bunun için vatandaşlarımızı daha dikkatli olmaya davet ediyorum. Bu tür çalışmaların da devam etmesini diliyorum. Bugün çöp toplama etkinliğine destek veren Belediye Başkan Vekilimiz Aydın Pehlivan başta olmak üzere belediye çalışanlarına ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. 


Etkinlikle ilgili konuşan Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, “Ormanlar ülkemizin ciğerleri, gözümüzün nuru, göz zevkini doyasıya aldığımız yerler. Bugün Dünya Temizlik Günü. Bunun vesilesiyle bir farkındalık yaratabilmek için belediye emekçilerimiz ve vatandaşlarımızın katılımıyla Yahşelli Mahallemizdeki İkinci Çamlık Piknik Alanımızda bir temizlik gerçekleştirdik. Gelecek nesillere temiz bir dünya bırakabilmek en büyük arzumuz. Temizlik çalışmalarına katılım sağlayan herkesin elline koluna sağlık. Daha temiz bir Menemen için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Halkımızı da doğayı, ormanı ve yeşili korumaya ve duyarlı olmaya davet ediyorum” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vali Köşger, yeni emniyet binası ile ilgili söylentilere son noktayı koydu
Vali Köşger, yeni emniyet binası ile ilgili söylentilere son...
Bayraklı'da istifa eden Başkan Yardımcısı geri döndü
Bayraklı'da istifa eden Başkan Yardımcısı geri döndü