Yedek listede yer aldılar… İzmirli iki isimden açıklamalar!

Yedek listede yer aldılar… İzmirli iki isimden açıklamalar!

AK Parti’nin 7’nci Olağan Kongresi’nde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın parti yönetiminde yer verdiği isimler netleşti. Yedek listede ise İzmir eski Milletvekili Nesrin Ulema, Tanıtım, Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı yer aldı. Ulema ve Ayvalı gazetemize açıklamalarda bulundu.

25 Mart 2021 - 13:56

ÖNCÜŞEHİR - AK Parti’nin 7’nci Olağan Kongresi’nde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın parti yönetiminde yer verdiği isimler netleşti. Asil listede son Başbakan ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım ile Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ yer aldı. Yedek listede ise İzmir eski Milletvekili Nesrin Ulema, Tanıtım, Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı yer aldı.

İzmir eski Milletvekili Nesrin Ulema ve Tanıtım, Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı Gazetemize açıklamalarda bulundu.

ULEMA: FARKLI POLİTİKALARIN ÜRETİLECEĞİ BİR YER MKYK

İzmir eski Milletvekili Nesrin Ulema, “2003’ten beridir partinin değişik kademelerinde görev yapmış birisi olarak; yine ülkemiz, partimiz ve İzmir’imiz için inşallah güzel hizmetler yapma fırsatı tekrar verilmiş oldu. Umarım güzel ve hayırlı bir süreç olur. Çünkü farklı politikaların üretileceği bir yer MKYK. Burada yine ülkemize ve İzmir’imize hizmet etme fırsatı bulmak benim için onur verici bir durum” diye konuştu.

AYVALI: ERMENİ CEMAATİNDEN ALEVİLERE KADAR…

Parti yönetiminde yer aldığı için mutlu olduğunu dile getiren Tanıtım, Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı, “Ben partide, Karşıyaka Gençlik Kollarında başladım, İzmir İl Gençlik Kollarında Başkan Yardımcılığı yaptım. Genel Merkez Gençlik Kollarında MKYK ve MYK üyeliği yaptım. Milletvekili adayı oldum, Tanıtım Medya Başkan Yardımcılığı yaptım. Yani bu parti benim evim gibi. Bütün gençliğim burada geçti. Dolayısıyla yıllardır arkasından gittiğim; onur ve şeref duyduğum Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderin listesinde yer almak benim için onur verici. Çok güzel bir kongre süreci oldu. Çok çalışılmış, matematiği Türk toplumunu yansıtan ölçüde iyi hesaplanmış ve her kesimi kucaklamış. Ermeni cemaatinden Alevilere kadar 7 bölgenin farklı sosyolojilerine hitap eden isimlerin fazlasıyla yer aldığı bir liste olmuş. O anlamda da çok mutlu olduk” ifadelerini kullandı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Buca’nın sokaklarında büyük değişim
Buca’nın sokaklarında büyük değişim
Başkan İduğ'dan şantiyede bayramlaşma
Başkan İduğ'dan şantiyede bayramlaşma