Yıldız’dan Türkbay’a sitem: "Bireysel iktidar...

Yıldız'dan Türkbay'a sitem: "Bireysel iktidar için…"

CHP Karabağlar İlçe Başkanı Mehmet Türkbay’ın pandemi öncesinde ilçe örgütünü daha iyi bir yere getirmek ve partililerin tecrübelerinden faydalanmak adına kurduğu Danışma Kurulu’nun ilk toplantısına davet edilmeyen CHP Karabağlar İlçe eski Başkanı Ali İhsan Yıldız sitemde bulundu.

19 Haziran 2021 - 14:52 - Güncelleme: 19 Haziran 2021 - 19:03
Reklam

ÖNCÜŞEHİR - CHP Karabağlar İlçe Başkanı Mehmet Türkbay’ın pandemi öncesinde ilçe örgütünü daha iyi bir yere getirmek ve partililerin tecrübelerinden faydalanmak adına kurduğu Danışma Kurulu’nun ilk toplantısına partinin bazı isimlerinin davet edilmemesi tepki toplamış; davetteki bu tavır “birleştirme değil, ayrıştırma” olarak yorumlanmıştı.

CHP Karabağlar İlçe eski Başkanı Ali İhsan Yıldız da toplantıya davet edilmeyen isimler arasından yer aldı. Mektubun kendisine gelmediğini ancak davet gelseydi katılım göstereceğini söyleyen Yıldız, “Parti içerisinde bireysel iktidarı için böyle ayrıştırıcı hareketleri çok doğru bulmuyorum” dedi.

“YAPILAN HAREKETİ DOĞRU BULMUYORUM”

Gazetemiz Öncüşehir’e açıklamalarda bulunan Yıldız, kendisine davet gelmediğini ileterek, “Yapılan hareketi doğru bulmuyorum. Bu örgüte iki dönem hizmet etmiş ve örgütün seçtiği bir ilçe başkanı olarak görev yaptım. En azından benim kişiliğime değil ama örgüte olan bir saygının olması gerekirdi diye düşünüyorum. Ama kendi düşündükleri şeydir, bu süre içerisinde parti içini bırakalım toplumsal muhalefette birleştirici roller oynamamız gerekirken; parti içerisinde bireysel iktidarı için böyle ayrıştırıcı hareketleri çok doğru bulmuyorum. Yine de kendi takdiridir” şeklinde konuştu.

“HER ZAMAN İÇİN ÖRGÜTÜN HİZMETİNDEYİZ”

Davet gelseydi katlım göstereceğini ifade eden Yıldız, “Her zaman için örgütün hizmetindeyiz. Örgüt ne zaman ne görev verirse her zaman için her şeye hazırız. Benim örgüte küskünlüğüm olmamıştır. Sonuçta seçtiği zaman iyi de, seçilmediği zaman kötü diye bir şey olarak düşünmüyorum. Görev her zaman için görevdir. Görev süremde birçok seçim atlattım. Yerel seçim, genel seçimlerde Karabağlar gibi kozmopolit olan bir ye4rde partimizin oyunu sürekli yükselttik. Ki yerel seçimlerde Cumhurbaşkanı bile Karabağlar’ı dillendirdi. Karabağlar üzerinden bir takım şeyler yapmaya çalıştılar. Ona rağmen biz Karabağlar’da seçimleri kazanmış bir örgüt yapısıyla çalıştık. Birlik ve beraberlik her zaman için önemlidir” dedi.

“PARTİ İÇİ YARIŞLAR OLABİLİR AMA…”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sözlerini hatırlatan Yıldız, “Sayın Kılıçdaroğlu, bu süreçte özellikle parti içerisinde her şeyi bırakıp parti dışındaki insanlarla gönül bağları kurulmasını söyledi. Bu süreçte bizim kendi içimizde yapılan bu tür davranışlar yanlış. Parti içi yarışlar olabilir ama bu yarışları bir kenara bırakmalıyız. İlçenin durumuyla ilgili gelecekte birlik içerisinde daha güçlü örgüt yapısı ile bir çalışma sistemi nasıl oluşturulur diye kafa yormalıyız” ifadelerini kullandı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir’de orman yangını çıktı!
İzmir’de orman yangını çıktı!
İzmir’de korkutan baca yangını
İzmir’de korkutan baca yangını