Ak Parti ile CHP arasında ’Kiraz’ atışması

Ak Parti ile CHP arasında 'Kiraz' atışması

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Kiraz Belediyesi arasında özel idare arsası paylaşımındaki sorunla başlayan tartışmalar, Kiraz Devlet Hastanesi imar planlarının mahkemeye taşınması ile daha da büyüdü. Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar, CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan ve Ak Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli'den karşılıklı suçlamalar geldi.

14 Mart 2020 - 15:36 - Güncelleme: 14 Mart 2020 - 16:00

Kiraz ilçesinde bulunan yaklaşık 4800 metrekarelik özel idare arsası İzmir Valiliği Devir ve Paylaştırma Komisyonu tarafından önce Büyükşehir'e, itirazlar üzerine de daha sonra Kiraz Belediyesine verildi. Bu paylaşımla ilgili Kiraz Belediyesi ile İzmir Büyükşehir Belediyesi arasında başlayan gerginlik, Kiraz Devlet Hastanesinin yapılacağı alanın imar planlarına Büyükşehir'in itiraz etmesi ve mahkemenin de durdurma kararı vermesi ile daha da sertleşti. Bu gelişmelerin ardından Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e ağır eleştirilerde bulunmuş ve Kiraz'a kin duymakla itham etmişti. Bugün ise CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan ile Ak Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli bu atışmaya dahil oldu. Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar'dan da yeni eleştiriler geldi. 

BAKAN: İZMİR SEVGİ KENTİDİR
CHP’li Bakan, “İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin parti ayırt etmeksizin hizmet sürdürdüğüne bizzat şahidim. İzmir sevgi kentidir, İzmir kini reddeder. Kiraz Belediye Başkanı partisinin kongresinde kendi zikrini fikri haline getirmiş. Bu yüzden herkesi de kendisi gibi sanıyor. Kin gütmek; bizim ne dilimizde, ne kültürümüzde var. Kin arıyorsa, ülkenin gençliğine kininin davacısı olmayı öğütleyenlere baksın! Ancak unutmasın ki nezaket nezaketi, öfke öfkeyi doğurur” demiş ve Başkan Özçınar'ı hizmet üretememekle suçlamıştı.

SÜREKLİ: YOL YAPAMIYOR YAPANA ENGEL OLUYORSUNUZ!
Tartışmaya dahil olan İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, sosyal medyasından şu mesajları paylaştı: "Karabağlar’daki üniversiteden sonra, Kiraz’da da hastaneyi durdurdular. ‘Devlet bizi cezalandırıyor’ diye ağlayanlar, devletin İzmir yatırımlarını engellerken gözünü bile kırpmıyor, hiç içleri sızlamıyor! Sadece hesap sorsalar iyi; bizim zaten verilemeyecek hesabımız yok. Onların da Kiraz’da yaptıklarının izahı yok. Ne yazık ki; yine sapla samanı karıştırıp siyaset mühendisliği ile prim yapmak peşindeler. AK Parti; İzmir’de yol yapamayan ama her doğru yola set çekenlere inat çalışmaya devam edecek! Kiraz Belediye Başkanımız Saliha Özçınar davasında haklıdır.O hastane oraya yapılacak! Kiraz halkı hakkını alacak!

ÖZÇINAR: KİRAZ HALKI ENİNDE SONUNDA HASTANESİNE KAVUŞACAK
CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan'ın eleştirilerine cevap veren Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar da "CHP zihniyeti, anlaşılan milletin temel sorun ve ihtiyaçları ile çiçek böcek işlerini bir türlü ayırt edemeyecek. Halkın önceliklerini es geçecek, yapılan işe de taş koyacak gibi görünüyor. Kirazın yolunu dahi bilmeyen sözde milletin vekilleri; hastane projemizi durdurma kararını kendilerinin aldırdığını unutup, Kiraz’ın hakkını savunduğumuz için bizi kindarlıkla suçlamışlar! Çok yazık! Bunu Karabağlar’da üniversite projesi için de yaptılar! İşleri güçleri, durdurmak, baltalamak olanlar, aynı zamanda bu şehre hiç bir yatırım yapmadan borçlanan, kredi çekenlerse durup düşünmek lazım! İzmirli’nin mallarını, 202 taşınmazını hiçbir açıklama yapmadan satan; hiçbir iş yapmayıp demagojiden medet uman kendileri! Yaşadığım babadan kalma köy evini; bize rantçı diyenlerin yaşadıkları yere milyon verseler değişmem! Üretme kabızlığının tedavisi yok! Tek bildikleri laf ebeliği! Tekrar ediyorum; Kiraz halkı eninde sonunda hastanesine kavuşacak. Haklı mücadelemiz devam edecek!

İŞTE O SÜRECE İLİŞKİN HABERLER

Başkan Özçınar: Kiraz'a hizmet engelleniyor

CHP’li Bakan: Kiraz Belediye Başkanının öfkesinin arkasında rant var!

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Elektrik toptan fiyatında indirim
Elektrik toptan fiyatında indirim
Bir destek de turizmciye: Kullanım bedeli ile ecrimisile 6 ay erteleme
Bir destek de turizmciye: Kullanım bedeli ile ecrimisile 6 ay...