AK Partili Yıldız İstanbul’a gidip o arsayı görüntüledi

AK Partili Yıldız İstanbul'a gidip o arsayı görüntüledi

İzmir Büyükşehir Belediyesinin İstanbul Beyoğlu'da ortaya çıkan 697 metrekarelik arsası için dünkü meclis toplantısında satış kararı çıktı. Satış önergesi üzerinde 40 dakika tartışıldı, Ak Partili Hakan Yıldız ise İstanbul'a gidip yerinde yaptığı tespitleri meclis üyeleri ile paylaştı.

16 Kasım 2019 - 14:21 - Güncelleme: 16 Kasım 2019 - 16:23

İzmir Büyükşehir Belediyesinin, satış kararı aldığı İstanbul Beyoğlu'ndaki arsa dünkü Büyükşehir Belediye Meclis oturumunda sert tartışmalara neden oldu. Ak Parti Grubunun İzmir Evi yapılması yönündeki önergesi ise ret edildi. 

Satış önergesi üzerine yapılan tartışmalara ise bizzat İstanbul'a giderek bu arsayı yerinde inceleyen ve elde ettiği bulguları fotoğrafları ile meclis üyeleriyle paylaşan Ak Partili Hakan Yıldız damgasını vurdu. 

Tartışma satış maddesi gündeme geldiğinde Ak Parti Meclis Üyesi Erhan Çalışkan'ın söz alarak, "Gerekirse huzur haklarımızdan feragat edelim, belediye şirketlerini yönetenler maaşlarından vazgeçsin ama bu arsa satılmasın" şeklindeki sözleri ile tartışma başladı. 

Ardından Ak Partili Hakan Yıldız söz alarak İstanbul'a gidip arsayı gördüğünü ve elde ettiği tespitleri paylaşmaya başladı.

Yıldız, hangi tarihte arsaya dikildiği bilinmeyen Atatürk büstünün çöpler arasında kaldığını da savunarak, CHP'li üyelere yönelik "Başka bir yerde olsaydı ne yapardınız, vicdanınız bunu kabul ediyor mu" diye sordu. 

CHP Grup Sözcüsü Nilay Köklılınç ise iddiaları cevapladı. Satış önergesinin ilgili komisyonlarda incelendiğini ve oy çokluğu ile geçtiğini hatırlatarak, satış gerekçelerini açıkladı. 

İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Başkanvekili Mustafa Özuslu, Ak Parti Grubunun iddialarına ve çıkışlarına tepki gösterdi.

Ak Parti Meclis Grup Başkanvekili Özgür Hızal, İstanbul'daki arsa satışı tartışmasına müdahale etti...

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şehit pilotun acısı Torbalı'ya düştü
Şehit pilotun acısı Torbalı'ya düştü
İzmir'de feci kaza! 2 ölü, 4 yaralı
İzmir'de feci kaza! 2 ölü, 4 yaralı