Başkan Batur, "Sevimli dostları her gün koruyoruz"

Başkan Batur, "Sevimli dostları her gün koruyoruz"

Konak Belediyesi 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde, başta mama ve mama kabı olmak üzere sokak hayvanlarının ihtiyaçları için hazırlanan hediyelerle hem can dostları sevindirdi hem de farkındalık yarattı.

03 Ekim 2020 - 08:57

Konak Belediyesi, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü için sivil toplum kuruluşları, muhtarlar ve vatandaşlarla el ele verdi; içinde sokak hayvanlarının ihtiyacına yönelik malzemelerin yer aldığı yüzlerce koli, Konaklı sevimli dostlar ile buluştu. Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) İzmir temsilcisi Esin Önder ve HAYTAP üyeleri ile birlikte Veteriner İşleri Müdürlüğüne giderek yürütülen çalışmayı yerinde inceledi. “Sokaktaki canlarımız için verdiğimiz hizmeti hayvanseverler ve sivil toplum kuruluşlarıyla sürekli iletişim halinde yürütüyoruz. Bu anlamda HAYTAP bizim için çok önemli” diyen Başkan Batur, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hayvanları Koruma Günü senede bir gün, ancak biz şehrimizin sokaklarını yuva bilen sevimli dostlarımızı her gün koruyor, onların sağlığı ve uzun yaşamaları için çalışıyoruz. Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde esas amacımız farkındalık yaratmak ve özellikle çocuklarımız başta olmak üzere tüm Konak halkının duyarlılığını artırmak.”

HAYTAP’tan tam not

HAYTAP İzmir Temsilcisi Esin Önder de yapılan çalışmalardan ve Konak Belediyesi ile işbirliği yapmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti. Kedi evleri üzerinde yer alan HAYTAP logosu ve bilgilendirici tasarımlara dikkat çeken Önder, “Konak Belediyesi ile her zaman işbirliği içinde çalışıyoruz. Yapılan kedi evleri bizim için sürpriz oldu. Üstlerinde bilgilendirici tasarımlarımızı ve logomuzu görmek hem duygulandırdı hem de gurur duyduk. Konak Belediyesi’nin çalışmaları diğer belediyelere de örnek olsun” dedi.

Bu kış üşümeyecekler

Konak Belediyesi veteriner hekimleri, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü için 3 ton kedi ve köpek mamasını muhtarlıklara ve tespit edilen besleme noktalarına ulaştırdı. Mamaların dağıtımı belediyenin Veteriner İşleri Müdürlüğünün yanı sıra hayvansever sivil toplum kuruluşları üyeleri ve Konak muhtarlarınca gerçekleştirildi. Çevrenin temiz kalması ve hayvanların daha sağlıklı koşullarda beslenmeleri için mamalarla birlikte 500 adet mama kabı da beslenme duraklarındaki yerini aldı. Kediler için Konak Belediyesi atölyelerinde atık araba lastiğinden üretilen 100 adet iki katlı kedi evi ile su geçirmez malzemeden üretilen 150 adet çatılı kedi evi de kedilerin soğuk ve yağmurdan korunarak rahat bir kış geçirmeleri için uygun noktalara yerleştirildi. Öte yandan kediler için kedi kumu, köpekler için de 10 bin adet dışkı toplama poşeti hayvanseverlere hediye edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir’de sağanak yağış ve kar teyakkuzu
İzmir’de sağanak yağış ve kar teyakkuzu
İzmir Valisi’nden korkutan ‘Omicron’ açıklaması: İzmir son iki gündür kendi rekorunu kırıyor
İzmir Valisi’nden korkutan ‘Omicron’ açıklaması: İzmir son...