Başkan Kılıç’tan siyasi partilerle cezaevi görüşmesi

Başkan Kılıç'tan siyasi partilerle cezaevi görüşmesi

Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, CHP Buca İlçe Başkanı Hacer Taş ile Buca’daki siyasi parti başkanlarını ziyaret etti. İYİ Parti ve Ak Parti Buca İlçe Başkanlarının Başkan Kılıç’ın ‘Buca Cezaevi’nin kaldırılması konusundaki çağrısını cevapsız bırakmadı. Ak Parti İzmir Milletvekili ve MKYK Üyesi Mahmut Atilla Kaya’nın ev sahipliğinde süreç değerlendirmesi yapıldı.

28 Ocak 2020 - 11:36 - Güncelleme: 28 Ocak 2020 - 12:00

Buca’nın kronik sorunlarından birisi olan Buca Cezaevi’nin kaldırılması konusunda siyaset üstü bir tavır sergileyerek AK Parti İzmir Milletvekili ve MKYK Üyesi Mahmut Atilla Kaya ile çalışma başlatan Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, geride kalan hazırlık sürecinin ardından Buca Belediyesi’nde temsil edilen siyasi partilerin ilçe başkanlıklarına cezaevi çalışması için ayrı ayrı çağrıda bulundu.

BAŞKAN KILIÇ’TAN TEŞEKKÜR

Buca Belediye Başkanı Kılıç’ın çağrısına olumlu yanıt veren İYİ Parti ve Ak Parti’nin yanı sıra MHP’li meclis üyelerine de konuyla ilgili bilgilendirme yapıldı. Başkan Kılıç, ziyaretlerde Buca Cezaevi gündemi için ortak iradeye destek veren ve nezaket gösteren tüm partilere teşekkür etti. 


İLÇE BAŞKANLARI ‘BUCA CEZAEVİ’ KONUSUNDA ORTAK GÖRÜŞTE

Gerçekleşen ziyaretlerde Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç’a eşlik eden CHP Buca İlçe Başkanı Hacer Taş, fikir alışverişi yapmak ve ortak irade sergilemek adına gösterdiği tavır yanıtsız kalmadı. İYİ Parti Buca İlçe Başkanı Gamze Bilgen Torun ve AK Parti Buca İlçe Başkanı Ali Boyla ile yapılan görüşmelerde üç ilçe başkanı da Buca’nın ve İzmir’in yararına olacak her projede siyaset gözetmeksizin çalışmaya hazır olduklarını ifade etti.

“UZLAŞMACI ÜSLUPTAN MEMNUNUZ”

Başkan Kılıç, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ile gerçekleşmesi planlanan görüşme öncesinde notlarını aktarmak için İlçe turunda AK Parti Buca İlçe Başkanlığı’nda AK Partili Mahmut Atilla Kaya ile bir araya geldi.

Toplantıda Buca Cezaevi ile ilgili yürütülen ortak çalışmanın örnek olacağını ifade eden Milletvekili Kaya, “İzmir’de birlikte çalışabilme noktasında geçmiş dönemde çok sıkıntılar yaşadık. Ama yeni siyasi aktörlerimizin daha uzlaşmacı bir üslup ortaya koymasından memnuniyet duyuyoruz.  Buca’da yıllardır çözülememiş, kalmış bir problem var. Umarım bu süreç diğer ilçelere de örnek olur. Hep birlikte, uzlaşarak, ortak akılla hareket edeceğiz.  Birlikte bu iradeyi ortaya koyduk. Bu kısım, sürecin en önemli kısmı. Bundan sonrasını çözebilmek daha kolay olacak. Hep birlikte Adalet Bakanımız Sayın Abdülhamit Gül’ü ziyaret edeceğiz. Bakanlıkta iyi bir çalışma yaparak Buca’yı istediğine kavuşturacağız. Bunlar kronik sorunlar. Bu sorunlar tüm Buca’nın sorunu. Temel problemleri ortadan kaldırmamız lazım” dedi. HİZMETİN SİYASETİ OLMAZ

Bakanlıkla yürütülecek çalışma öncesi detaylı bir çalışma yürüttüklerini ifade eden Kılıç, “Bakanlıkta gerçekleştireceğimiz görüşme öncesi, Buca Belediye olarak biz de dosyamızı hazırladık. Gerekli altyapı çalışmalarımızı hazırladık. Şimdi bakanımızla görüşmeyi gerçekleştirme kısmı kaldı. Umuyoruz ki bu süreç en kısa sürede çözümlenerek sadece Buca’ya değil tüm İzmir’e nefes aldıracak” diye konuştu.

Başkan Kılıç, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Daha önce de defalarca söylediğim gibi hizmetin siyaseti olmaz. Benim hizmet konusunda kesinlikle siyaset yapmayacağıma dair verdiğim taahhüt devam ediyor. Vatandaşımız istediğine kavuşsun, bizim tek isteğimiz odur. Ben tekrar belediye olarak sizin göstermiş olduğunuz irade ve mücadele için teşekkürlerimi sunuyorum. Sizin de söylediğiniz gibi bu sürecin en önemli kısmını bu iradeyle tamamladık. Kentimizin yararına olacak daha birçok projede birlikte çalışmaya devam edeceğiz.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de Astsubay Üstçavuş kazada yaşamını yitirdi!
İzmir'de Astsubay Üstçavuş kazada yaşamını yitirdi!
İzmir'de 13 yaşındaki çocuk kalp krizinden öldü
İzmir'de 13 yaşındaki çocuk kalp krizinden öldü