Bayraklı’ya Smyrna’dan sahile yeni meydan geliyor!

Bayraklı'ya Smyrna'dan sahile yeni meydan geliyor!

Bayraklı Belediyesi Meclis toplantısının Kasım ayı ikinci oturumu Belediye Başkanı Serdar Sandal başkanlığında gerçekleşti.  Toplantıda Smyrna Meydanı’ndan sahile kadar yapılacak olan proje hakkında bilgi Meclis üyelerine sunuldu.

07 Kasım 2019 - 18:46 - Güncelleme: 07 Kasım 2019 - 19:01

Çiğdem CANPOLAT - Toplantının açılışında Kentsel Tasarım Müdürü Umut Devrim Eryarar, Smyrna Meydanı’ndan sahile kadar yapılacak meydan projesi hakkında meclis üyelerine açıklamalarda bulunarak hazırlanan sunumu paylaştı. Sunum sonrası konuşan Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Sizlere müjdem var. Büyükşehir Belediye Başkanımızın Tunç Soyer’in her ilçeye sokak sağlıklaştırması ve meydan sözü vardı. Smyrna Meydanı’ndan sahile kadar yapılacak projeyi de sayesinde cebimizden bir kuruş çıkmadan yapacağız” dedi.

Bayraklı Belediyesi ve Pi Gençlik Derneği arasında Avrupa Danışman Programı kapsamında yetkili kişi olarak Başkan Serdar Sandal’a yetkilendirilmesi maddesi, AK Partili grup tarafından komisyona gönderilmesi istendi.

Bayraklı AK Parti Grup Başkanvekili Abdullah Aktaş, “Siz meclis olarak bizden yetki istiyorsunuz. Bir dernek var. Bu dernek bize mi faydalı olacak biz mi onlara faydalı olacağız konusunda merak ettiklerimiz var. Komisyonlara havale edilmesini istiyoruz. Dernekle ilgili araştırma yaptık. Biz onlarla protokol imzalayacaksak sosyal medya paylaşımlarına kadar bakmalıyız” dedi.

Başkan Serdar Sandal ise AK Parti grubunun tereddüdünü dikkate alarak maddeyi oy birliğiyle geçmesini istediği için ilgili komisyonlara havale etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Filiz Başkandan çok anlamlı Challenge
Filiz Başkandan çok anlamlı Challenge
İzmirliler dikkat! Maskesiz binemeyeceksiniz...
İzmirliler dikkat! Maskesiz binemeyeceksiniz...