Bergama Belediyesi’nden 3 Aralık Dünya Engelliler Günü için...

Bergama Belediyesi’nden 3 Aralık Dünya Engelliler Günü için farkındalık videosu

3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle sosyal medya hesaplarından bir video paylaşımı yapan Bergama Belediyesi, engelli çocukların topluma verdiği mesajları ile farkındalık gününe önemli bir katkı sundu.

03 Aralık 2020 - 16:02
Reklam

Belediye Başkanı Hakan Koştu’nun Bergama Belediyesi’nin her zaman engelli vatandaşların yanında olduğuna işaret ettiği videoda, engelli çocuklarda topluma önemli mesajlar verdi. Başkan Koştu video mesajında; “Engelli vatandaşlarımızın dünde yanındaydık, yarın da yanlarında olacağız. Desteğimizi, ilgimizi, sevgimizi hiçbir zaman üzerlerinden çekmeyeceğiz. Her bireyin engelli konuma düşebileceğinin bilinciyle hareket etmesini ve engelli kardeşlerimize ilişkin toplumsal duyarlılığın artmasını temenni ediyorum” dedi.

“Sevgiyle engelsiz yarınlara hep birlikte”

Video klipte topluma önemli mesajlar veren engelli çocuklarda, “Bizlere engel değil, destek olun” çağrısında bulundular. Çocuklar kısa kısa çektikleri video mesajlarında, “Sevgiyle engelsiz yarınlara hep birlikte. Yeter ki engel zihniyetlerimizde, kalplerimizde, vicdanlarımızda olmasın. En büyük engel sevgisizliktir. Yapacaklarımız sınırlı, ama ufkumuz geniş. Bizlere destek olun” dediler.    

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir’de 15 yaşındaki çocuk, kendisini ikaz eden polisi bıçakladı
İzmir’de 15 yaşındaki çocuk, kendisini ikaz eden polisi...
İzmir’de park kavgası: 1’i ağır, 2 yaralı
İzmir’de park kavgası: 1’i ağır, 2 yaralı