Buca’da inşaatlar ve gürültülü iş kolları LGS için...

Buca'da inşaatlar ve gürültülü iş kolları LGS için uyarıldı

Buca Belediyesi, binlerce öğrencinin lise sınavı için ter dökeceği LGS öncesi ilçede gürültü oluşmaması için alarma geçti. Zabıta ekipleri, yüksek ses oluşturabilecek unsurları uyarırken, vatandaşlara eşsizlik çağrısı yapıldı.

19 Haziran 2020 - 10:30

Buca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri,  Türkiye genelinde yaklaşık 2 milyon öğrencinin hafta sonu ter dökeceği Liselere Giriş Sınavı (LGS) öncesi gürültü önlemi aldı.

20 Haziran Cumartesi günü  saat 09.30’da başlayacak sınav öncesi kent genelinde sükûnetin sağlanması için çalışma başlatan ekipler, sınavlardan bir gün önce Buca’daki okulların çevresinde bulunan gürültü unsurlarını tespit etti. İnşaat alanları gibi yüksek ses oluşturabilecek unsurlar ekiplerce uyarıldı.

SINAV GÜNÜ SESSİZLİK GÜNÜ
Buca Belediyesi, sınav günü sokağa çıkma kısıtlaması uygulansa da öğrencileri rahatsız edecek yüksek ses olmaması için vatandaşlara ise sessizlik çağrısı yaptı. Özellikle okul çevresinde ikamet eden vatandaşların yüksek sesli faaliyetlerden uzak durmaları için sosyal medya üzerinden “Sınav günü sessizlik günü” mesajıyla çağrı yapıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de korkutan yangın! Dumanlar gökyüzünü kapladı
İzmir'de korkutan yangın! Dumanlar gökyüzünü kapladı
Yücel’den Nasır’a gönderme: Bunlar reklam kokan hareketler!
Yücel’den Nasır’a gönderme: Bunlar reklam kokan hareketler!