CHP İzmir İl zirvesi bitti işte açıklamalar

CHP İzmir İl zirvesi bitti işte açıklamalar

İzmir CHP’de İlçe kongreleri ardından il kongresi için kollar sıvandı. Bu vesileyle İzmir İl Binasında kongreye hazırlık toplantısı gerçekleşti. Toplantıdan ilk ayrılan Soyer oldu. Yücel, adaylık konusunda belirli bir açıklama yapmadı.

28 Ocak 2020 - 20:53 - Güncelleme: 28 Ocak 2020 - 22:33

Didar DEMİRCİ - CHP İzmir’de beklenen toplantı gerçekleşti. Geçtiğimiz günlerde, CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ile bir araya gelinen toplantının ardından çıkan uzlaşı mesajları üzerine bir toplantı da CHP İzmir İl binasında gerçekleşti.

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’in ev sahipliğinde gerçekleşen İl kongresine hazırlık toplantısına İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Mustafa Özuslu ve CHP İzmir İl Yönetimi; Aliağa, Urla, Menemen ve Karabağlar İlçe Başkanları haricinde diğer 26 CHP İlçe başkanı katıldı. Aliağa, Urla, Menemen ve Karabağlar ilçelerinden ise ilçe başkan temsilcileri katıldı.


İl Kongresi için bir araya gelinen toplantıdan ilk ayrılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Başkanvekili Mustafa Özuslu oldu. Başkan Soyer ayrılırken, bir açıklama yapmadı. İl Başkanı Yücel ise toplantıya geri dönerek, “Toplantı devam ediyor” dedi.


ADAY OLARAK BELLİRLİ BİR İSİM YOK

Toplantının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İl Başkanı Deniz Yücel, kısa bir açıklama olacağını dile getirerek şu şekilde konuştu:

“Bu akşam yeni seçilen ilçe başkanlarımızla ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer’le bir araya geldik. Bir araya gelmemizin amacı önümüzde bir il kongresi var sonrasında kurultayımız var. Bu sürecin partimize yakışan bir şekilde ve CHP İzmir İl Örgütünün yapacağı tüm çalışmaların Türkiye siyasetine yön verecek düzeyde olması için partimizin kadrolarını belirlerken bir istişare toplantısı diyebiliriz.

İlçe başkanlarımızın, il yöneticilerimizin görüşleri düşünceleri ve tüm vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının belirlenmesi bunlara çözüm üretilmesi gerek yerel yönetimler ve ilçe başkanlarımız gerek Büyükşehir noktasında ve CHP örgütleri noktasında bir birlik beraberlik ve dayanışma ruhu içerisinde bu sorunların giderilmesi ve CHP İzmir İl Örgütünün partimize ve Türkiye’nin siyasetine yön vermesi konusunda bir istişare toplantısı yaptık. Verimli bir toplantı oldu. Önümüzdeki günlerde biz ilçe başkanlarımızla bir araya gelmeye devam edeceğiz ve 8 Şubat’ta CHP’ye yakışan ve iktidara yürüyeceğimiz kadrolarımızı belirleyeceğiz.”

Adaylık açıklaması sorulduğunda İl Başkanı Yücel, “Görevde olan başkan doğal adaydır. Belli bir isim konuşulmadı. Bu doğru da değil daha 10 günümüz var. Biz iktidara taşıyacak olan kadroların niteliklerini konuştuk ve bir mutabakat sağladık” dedi. Ayrıca toplantının çok samimi ve verimli geçtiğini belirtti.

 

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mehmet yılmaz
    1 yıl önce
    il ve ilçe başkanlarını belediye başkanları seçecekse kongre delege seçimleri neden oluyor
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Günlük daire kiralamışlardı… Uyuşturucu sonu oldu!
Günlük daire kiralamışlardı… Uyuşturucu sonu oldu!
Denizli Milletvekili Teoman Sancar, CHP'den istifa etti!
Denizli Milletvekili Teoman Sancar, CHP'den istifa etti!