CHP Konak’tan ’Can canı unutmaz’ hareketi

CHP Konak'tan 'Can canı unutmaz' hareketi

Koronavirüs salgınından korunmak için herkesin evlerine çekildiği bir dönemde sokak hayvanlarını unutmayan CHP Konak İlçe Örgütü, 'Can canı unutmaz' kampanyası başlattı. Başkan Çağrı Gruşçu, gençlerle birlikte sokak hayvanlarına su ve yem dağıttı.

04 Nisan 2020 - 23:13

Koronavirüs salgınına karşı 'evdekalın' çağrıları karşılık buldu, üstelik 20 yaş altı ile 65 yaş üstüne de sokağa çıkma yasağı geldi. Bu gelişmeler salgının önlenmesinde büyük fayda sağlarken, bunun tek olunsuz etkisi sokak hayvanlarına oldu.

Bunun üzerine CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu, Konak örgütüyle birlikte 'Can canı unutmaz' kampanyası başlatarak; bugün Üçyol Metro Durağında bir araya geldi ve sokak hayvanları için çağrıda bulundu. Dünyada toplan 600 milyon sokak hayvanının olduğu hakkında bilgi veren Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu, “Bugün 4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü; Dünyada şu anda 600 milyonu aşkın sokak hayvanı var. Bizim de onlara yardımcı olmamız lazım. Covid- 19 salgınından dolayı tüm dünya çok kötü etkilendi. İnsanlık bundan ötürü, büyük mağduriyet yaşıyor. Bir yandan insanlık kendisi bu hastalıkla uğraşırken, sokak hayvanlarını da unutmamız gerekiyor” dedi. Sokaktaki canlar için kampanya Sokak hayvanlarını beslemek ve onları yeniden hatırlatmak adına 4 Nisan Sokak Hayvanları Günü’nde İzmir’in farklı noktalarında toplanan Konak İlçe Örgütü, sokak hayvanları için bir kap su bir kap mama bırakarak, herkesin bunu yapmasını istedi.

SOKAK HAYVANLARI GÜNÜ

Sokak hayvanları için kampanya başlattıklarını duyuran Başkan Gruşçu, “Biz şu anda sokak hayvanlarını hatırlamak adına yeni bir kampanya başlatıyoruz. CHP Konak İlçe Örgütü olarak, sokak hayvanlarını hatırlıyoruz ve“Can Canı Unutmaz” kampanyası adı altında bir kap su bir kap mama sokak hayvanlarına veriyoruz. Bu çağrıyı dünyanın birçok yerinde yaşayan insanlarımıza hatırlatmak için bunu yapıyoruz. Sokak hayvanlarının beslenmesi için her gün buradayız. Bizler olmasa onlar çaresiz, onların umudu olarak her gün sokak hayvanlarına bir kap su bir kap mama bırakmalıyız. Sokakta yaşayan kediler, köpekler ve kuşlar için buna devam edelim” dedi. Günlük 5 tl yeterli Bir kedinin veya bir köpeğin beslenmesi için günlük 5 TL harcamanın yeterli olduğunu dile getiren Başkan Gruşçu, kampanyaya herkesten destek bekledi.

BUCA İLÇEYE ÇAĞRI

Kampanyaya ilk bağışta bulunan kişinin Mehmet Şakir Başak olduğunu söyleyen Başkan Gruşçu, sokak hayvanlarını beslemesi için CHP Buca İlçe Başkanı Hacer Taş ve Buca İlçe Örgütüne meydan okudu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Karşıyaka Belediyesinden Semra Aksu Parkına içki ruhsatı talebi
Karşıyaka Belediyesinden Semra Aksu Parkına içki ruhsatı talebi
Erdoğan açıkladı: Önlemler sertleşti, tam kısıtlama geldi
Erdoğan açıkladı: Önlemler sertleşti, tam kısıtlama geldi