CHP’li İlçe Başkanından tepki çeken davet: Ayrıştırıcı...

CHP'li İlçe Başkanından tepki çeken davet: Ayrıştırıcı tavır mı sergiliyor?

CHP Karabağlar İlçe Başkanı Mehmet Türkbay, Danışma Kurulu’nu toplamak için düzenlediği toplantı örgütü rahatsız etti. Toplantıya eski ilçe başkanlarını, yöneticilik yapan kanaat önderlerini toplantıya çağırmadığı, sadece kendine yakın isimleri çağırdığı öne sürüldü.

17 Haziran 2021 - 16:51 - Güncelleme: 17 Haziran 2021 - 16:57

ÖNCÜŞEHİR - CHP Karabağlar İlçe Başkanı Mehmet Türkbay, adaylığını açıkladıktan sonra yaptığı konuşmada bir Danışma Kurulu kuracağını açıklamış, “İlçemizde il başkanlığı yapmış tecrübeli insanlar var. Böylesi özel kişilerin tecrübelerin faydalanmak zorundayız. Köşelerine çekilmelerine asla izin vermemeli, o kişileri yeniden kazanmalıyız. Komisyonları mümkün olduğunca hayata geçirmeli. İnsanlara sevgi, saygı ve ilgiyle yaklaşacağız” ifadelerini kullanmıştı.

Başkanlığa seçildikten uzun süre geçmesine rağmen Danışma Kurulu projesini hayata geçiremeyen Türkbay, harekete geçerek Karabağlar’da örgütte yer alan bazı kişilere davet mektubu gönderdi.

Mektupta, “İlçe bünyemizde, deneyimlerinizden faydalanmak ve İlçe Yönetimine katkı koymak adına; siz değerli, tecrübeli, partiye emek vermiş dostlarımızdan bir Danışma Kurulu oluşturmasına karar verilmişti. Ancak pandemi nedeniyle bugüne kadar bir araya gelme şansımız olmadı. Bu nedenle 17 Haziran 2021 Perşembe günü, saat 1700’da Üçyol Uğur Mumcu Sosyal Tesisleri’nde siz değerli partililerimizi tanışma ve bilgilendirme toplantısı için bekliyoruz. Şimdiden koyacağınız katkı nedeniyle ilçemiz adına teşekkür ederim” ifadeleri yer aldı.

Ancak kulislerden edinilen bilgilere göre Türkbay, eski ilçe başkanlarını, yöneticilik yapan kanaat önderlerini toplantıya çağırmadı, sadece kendine yakın isimleri çağırdı.

Öte yandan kulislerden edinilen bir diğer bilgiye göre bu durumun örgütü rahatsız ettiği ve Türkbay’ın ayrıştırıcı bir yol izlediği söylendi. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vali Köşger, yeni emniyet binası ile ilgili söylentilere son noktayı koydu
Vali Köşger, yeni emniyet binası ile ilgili söylentilere son...
Bayraklı'da istifa eden Başkan Yardımcısı geri döndü
Bayraklı'da istifa eden Başkan Yardımcısı geri döndü