CHP’li Yücel’den Erdoğan’ın eleştirilerine sert yanıt:...

CHP’li Yücel’den Erdoğan’ın eleştirilerine sert yanıt: İktidar son demlerini yaşıyor

Geçtiğimiz gün İzmir'e gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bayraklı ve Menemen’de gerçekleştirdiği törenlerde İzmir Büyükşehir Belediyesi ve CHP’ye yönelik eleştirilerine CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel yanıt verdi. Yücel, “Daha fazla bu millete bu millete acı ve cefa çektirmenin kimseye bir faydası yok. Ama erkende yapılsa, gününde de yapılsa bu iktidar artık son sen demlerini yaşıyor diyebiliriz” dedi.

28 Kasım 2021 - 09:07

Çiğdem CANPOLAT / ÖNCÜŞEHİR - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde bir dizi açılışı gerçekleştirmek üzere İzmir’e geldi. Bayraklı ve Menemen’de yaptığı konuşmalarda Erdoğan, CHP'yi ve İzmir'in yerel yönetimini hedef alan açıklamalarda bulunmuştu.

Gazetemize açıklamalarda bulunan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eleştirilerine cevap verdi.

Öte yandan atama yapılması beklenen CHP Bayraklı İlçe Başkanlığı için son durumu da paylaştı.

“İKTİDAR ARTIK SON DEMLERİNİ YAŞIYOR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hakaret dili kullandığını ifade eden Başkan Yücel, “Her zaman ki karalama, çamur atma, hedef gösterme ve hakaret dilini kullanma yöntemlerini yine uyguluyorlar ve devam ettiriyorlar. Bu dilin ve üslubun ülkede yaşanan sorunları, ekonomik krizi unutturması mümkün değil. Herkes seçim bekliyor ve seçim istiyor. Israrla seçimin erken yapılmayacağını, süresinde yapılacağını söylüyorlar. Daha fazla bu millete bu millete acı ve cefa çektirmenin kimseye bir faydası yok. Ama erkende yapılsa, gününde de yapılsa bu iktidar artık son demlerini yaşıyor diyebiliriz” ifadelerini kullandı.

“HER GEÇEN GÜN DAHA DA FAKİRLEŞİYORUZ”

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik yapılan eleştirilere de cevap veren Yücel, “Büyükşehir Belediyemiz bu konuda bir açıklama yaptı. Gerekli cevabı da verdi. Bunu bir polemik ve tartışma konusu yapmanın bir anlamı yok. Ekonomik durum ortada. Millet olarak her geçen gün, her geçen hafta daha da fakirleşiyoruz. Bugün aldığımız bir şeyi yarın aynı fiyata alabileceğimizin bir garantisi yok. O yüzden polemik ve tartışma değil; bu sorunlara çözüm üretme konusunda çabalıyor ve gayret ediyoruz. Büyükşehir Belediye'mizde tüm olumsuzluklara rağmen her türlü imkanını kullanarak ve seferber ederek İzmirli vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm üreten yatırım ve projeler yapıyor” şeklinde konuştu.

“BU GÖREVLER PARTİYİ BAŞARIYA TAŞIMAK İÇİN VERİLEN GÖREVLER”

Öte yandan Yücel CHP Bayraklı İlçe Başkanlığına önümüzdeki günlerde atama yapılacağını söyleyerek, “Birçok kişi ile görüşüldü. Tüzüğümüze göre bir geçici yönetim oluşturulacak. Geçici yönetim göreve geldikten belli bir süre sonra olağanüstü kongreye götürecek. Neticede bu görevler partiyi başarıya taşımak için verilen görevler. İlçe başkanı, ilçe örgütü, ilçe yönetimi bir yandan partiyi temsil eden bir yandan o ilçedeki sorunları, ihtiyaçları belirleyip bunları hem parti aracılığıyla hem yerel yönetimler aracılığıyla çözülmesine köprü oluşturan, belediye meclis üyeleriyle, belediye başkanıyla, örgütümüzle bir iletişim ve koordinasyon mekanizması kuran bir yapı ve görev. Atanacak ve yeni seçilecek yönetimin de bu önceliklerle hareket edeceklerine söylemek mümkün” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de hava ne zaman ısınıyor? Meteorolojiden iyi haber var
İzmir'de hava ne zaman ısınıyor? Meteorolojiden iyi haber var
Memleket Partisi İzmir, Menemen'de Uğur Mumcu'yu andı
Memleket Partisi İzmir, Menemen'de Uğur Mumcu'yu andı