CHP Menemen kongreye 4 adayla gidiyor!

CHP Menemen kongreye 4 adayla gidiyor!

CHP Menemen, 8 Ağustos’ta sandık başına gidilecek. Mevcut İlçe Başkanı Ömer Güney’in aday olacağını açıkladığı Menemen İlçe Kongresi’nin 4 adaylı geçmesi bekleniyor.

28 Temmuz 2021 - 13:07

ÖNCÜŞEHİR - CHP Genel Merkezi geçtiğimiz ay, pandemi nedeniyle yapılamayan kongrelerin yapılması talimat vermişti. Bu karar üzerine harekete geçen CHP İzmir İl Başkanlığı, Menemen ve Kınık ilçelerinde kongre yapılacağını duyurmuştu.

İl yönetim kurulu toplantısında Menemen’de 8 Ağustos’ta, Kınık’ta ise 15 Ağustos’ta kongre yapılmasına karar verilmişti. 

Mevcut Menemen İlçe Başkanı Ömer Güney, ilk günden kongrede aday olacağını açıklamış ve “Kongrede aday olacağım. Bu kararı zaten tek başımıza vermedik. Delege arkadaşlarımız ve partililerimizin talebi devam etmemiz noktasında oldu. Biz de devam edeceğiz ve yapacağımız işleri toparlayacağız” ifadelerini kullanmıştı.

İKİ KİŞİ DAHA ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Güney’in ardından ikinci adaylık açıklaması ise 2019 Yerel Seçimlerinde Belediye Başkanı aday adayı olan Erdoğan Çınar’dan gelmişti. Çınar, “8 Ağustos Pazar günü partimize iktidarı müjdeleyecek olan bir demokrasi şöleni havasında geçeceğine inandığım olağanüstü kongremizde CHP Menemen İlçe Başkanlığına aday olduğumu bilgilerinize sunmaktan büyük bir mutluluk ve onur duymaktayım” demişti.

Çınar’dan sonra ise bir diğer adaylık açıklaması Metin Yaşatürk’ten geldi. Yaşatürk, “Türkiye genelinde CHP Ve Millet İttifakının yükselişi, iktidar yolu açıldığı izlenirken Kubilay'ın Şehri Menemen'de sorunları çözmek yerine derinleştirenleri seyretmek acı veriyor. Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, CHP'nin duyarlı, tecrübeli bireyi olarak şirin Menemen ilçemizin sorunlarını çözmek, yerelde ve genelde iktidar mücadelesini doruklara çıkarmak adına, yüreğimle, sevgimle, onurumla, şerefimle, bilgi ve tecrübemle kimsenin adamı olmadan, halkın hizmetçisi olarak yol arkadaşlarımla birlikte CHP İlçe Yönetimine talibim... Tüm CHP'li dostlarımın ve delege arkadaşlarımın desteğini istiyorum. Sorunun bir parçası olmak değil, aksine sorunları birlikte çözmek için varım... Yarınlar Çok çok daha güzel olacak. birlik, beraberlik, yardımlaşma, dayanışma, sevgi ile Atatürk ilke ve devrimleri ışığında Genel Merkez il ilçe birlikteliği ile altı oklu bayrağımızı yükselteceğiz” dedi.

Öte yandan; şu ana kadar üç adaylığın açıklandığı Menemen İlçe Kongresi, 4 adaylı geçecek.

Edinilen bilgilere göre; kongrede başkanlık için yarışacak 4. isim Mehmet Çoban olacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Harmandalı diken üstünde! Hasar büyüyor, 7 ev boşaltıldı
Harmandalı diken üstünde! Hasar büyüyor, 7 ev boşaltıldı
Üçüncü ittifak mı geliyor?
Üçüncü ittifak mı geliyor?