İlk siyah Miss Mississippi Güzeli, 2020 Miss ABD Güzeli seçildi

İlk siyah Miss Mississippi Güzeli, 2020 Miss ABD Güzeli seçildi

İlk siyah Miss Mississippi Güzeli Asya Branch, 2020 ABD Güzeli seçildi.

11 Kasım 2020 - 16:40 - Güncelleme: 11 Kasım 2020 - 16:45

Miss ABD birincisi seçilirken tüm ABD eyaletlerinin birincileri yarışıyor. İlk siyah Miss Mississippi Güzeli Asya Branch, 2020 ABD Güzeli seçildi.

Mississippi Üniversitesi’nde öğrenci olan 22 yaşındaki Branch, bahar aylarında yapılacakken corona virüs salgını nedeniyle 10 Kasım’a ertelenen törende Miss ABD tacını taktı. Branch, ABD’yi Miss Universe olarak bilinen Kainat Güzellik Yarışması’nda temsil edecek.

Branch, tacını geçen yılın Amerika Güzeli Cheslie Kryst’ten devraldı. Kryst Miss ABD Güzeli seçilen ilk siyahtı. Branch de aynı unvanı alan ikinci siyah, Miss Mississippi seçilen ilk siyah olarak tarihe geçti.

Memphis şehrindeki Graceland Sergi Merkezi'nde yapılan törende Branch, sahneden, kutuplaşmış ülkeyi nasıl onaracağına dair mesajlar verdi. Medya ve hükümet gibi kurumlara olan güveni yeniden sağlamak, bireysel silahlanma yasasını yenilemek gerektiğini söyledi.

Ailesinde çok sayıda kişinin silahı olduğunu belirten Branch, bireysel silahlanmada insanların izinlerini almadan önce bunları nasıl güvenli bir şekilde kullanacaklarını öğrenmeleri gerektiğini vurguladı.

Miss Mississippi Güzeli seçildiğinde verdiği röportajda babasının 10 yıl cezaevinde kaldığını anlatan Branch, tecrübesinin adalet reformunu savunması için ona ilham verdiğini söylemişti. Branch, 2018'de eski mahkumları serbest bırakıldıktan sonra topluma yeniden kazandırmaya yardımcı olacak önlemleri konuşmak üzere ABD Başkanı Donald Trump ve diğer yetkililerle bir araya geldiğini de açıklamıştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de siyaseti sarsan intihar!
İzmir'de siyaseti sarsan intihar!
Polisten kaçan sürücü kurulan barikattaki araçlara çarptı
Polisten kaçan sürücü kurulan barikattaki araçlara çarptı