İzmir Ak Parti ve CHP arasında kongre tartışması

İzmir Ak Parti ve CHP arasında kongre tartışması

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Kongresini tamamlamasının hemen ardından sosyal medya hesabı üzerinden eleştirilerini sıralayan Ak Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ’a, kongrede güven tazeleyerek yeniden İzmir İl Başkanı seçilen Deniz Yücel’den cevap geldi.

10 Şubat 2020 - 12:48 - Güncelleme: 10 Şubat 2020 - 12:53

Didar DEMİRCİ - CHP İzmir İl Kongresini eleştiren Ak Parti İzmir Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, kongre sonuçları hakkında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklendi. Dağ’ın, “Milletvekili olduğu ilde yapılan kongrede kendi adayı, imzasını aldığı delegelerin ancak yarısına yakın oyunu alabildi. Kılıçdaroğlu belki ülke siyasetine hiçbir zaman damga vuramayacak ama parti tarihine başarılı bir ‘Tek Adam’ olarak geçecektir. Kaset skandalı ile Genel Başkan olan, sonrasında pati içindeki muhaliflerini tek tek siyaset dışı bırakan, kurmuş olduğu korku imparatorluğu ile kendisine karşı aday olanlara imza dahi verdirmeyen Kılıçdaroğlu, bugün bir başarıya daha imza attı” açıklaması üzerine CHP İzmir İl’den cevap gecikmedi.

CHP İzmir  İl Kongresinde güven tazeleyerek yeniden İl Başkanı Seçilen Deniz Yücel, Dağ’ın muhalefetine şu şekilde yanıt verdi.

“Sayın Hamza Dağ;

Demokrasiyi, otokrasi için araç olarak gören bir siyasi parti, CHP'yi ve Genel Başkanını eleştiremez. CHP hukuk kuralları ve tüzük hükümlerine göre yönetilen bir siyasi partidir. Elbette ki bunu anlamanızı beklemek hata olur. Olur da bir gün çarşaf listeyle, üyelerden herkesin yönetim organlarına aday olabildiği, istediği eleştiriyi yapabildiği bir kongre veya kurultay yaparsanız, o zaman ne demek istediğimizi anlarsınız. Kaset skandalı dediğiniz FETÖ kumpaslarını alkışlarken ki hallerinizi unutmadık. Korkunuz ve iftiralarınız malum sonunuzu değiştirmeyecek. Kemal Kılıçdaroğlu bu ülkeyi AKP'nin tek adam düzeninden ve zorbalığından kurtaracak lider olarak tarihe geçecek.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir Valiliği ilk kararları açıkladı... Yüz yüze eğitim başlıyor...
İzmir Valiliği ilk kararları açıkladı... Yüz yüze eğitim...
İzmir'de pikapla çarpışan motosikletteki 2 Yunus polisi yaralandı
İzmir'de pikapla çarpışan motosikletteki 2 Yunus polisi...