İzmirli berber Volkan Berber’den ‘askıda tıraş uygulaması’

İzmirli berber Volkan Berber'den ‘askıda tıraş uygulaması’

Karşıyaka'da 27 yıldır berberlik yapan Volkan Berber, askıda tıraş uygulamasına başladı.

19 Kasım 2021 - 13:53

İzmir Karşıyaka'da uzun yıllardır berberlik yapan Volkan Berber, son dönemde yaygınlaşan 'Askıda ekmek' uygulamasını kendi mesleğine uyarlayarak 'askıda tıraş' uygulamasını hayata geçirdi. Kısa süre önce başlattığı uygulamaya müşterileri de destek vermeye başladı.

Daha önce birçok gönüllü projelere imza atan siyasetçi ve erkek berberi olan Volkan Berber, “Müşterilerinin fazla verdiği paralarla ihtiyaç sahiplerini ücretsiz tıraş etmeye başladı. Askıda tıraş neden olmasın dedik. Biz de insanlara yardım edelim, öğrencileri, garibanları tıraş edelim istedik. Bu başlattığımız kampanyanın meslektaşlarımız arasında bir etki yaratıp daha da yayılacağını düşünüyorum. Kampanyamız daha yeni ama uzun süreli olacağına inanıyorum. İlçemizdeki parklarda kalan bir sürü vatandaşımız var, geçimini zor sağlayan lise ve üniversite öğrencisi arkadaşlarımız var. Onlara da faydamız olsun istedim” dedi.

BİRÇOK PROJEYE GÖNÜLLÜ OLARAK DESTEK VERDİM

İzmir depreminde zarar gören Bornova bölgesinde, Karşıyaka Belediyesi'ne ait çadırda gönüllü olarak kişisel bakım hizmeti verdiklerini dile getiren Volkan Berber, “Koronavirüsten dolayı berberlerin kapatıldığı günlerde Karşıyaka Belediye Başkanı Sayın Doktor Cemil Tugay ve İzmir Berberler Odası Başkanı Sayın Şükrü Bilgin ile iş birliği yaparak berberlere, kuaförlere ve güzellik salonu işletmecilerine tam 600 Erzak kolisini tek tek evlerine ulaştırdık. Yine sokakta yaşayan vatandaşlarımıza belediye tarafından eski lunaparkın içindeki kapalı spor salonunda barınma yeri sağlandı bizde bunun kişisel bakım tarafını üstlendik ve tam 80 kişinin kişisel bakımını sağladık. Biz bunları gönülden yaptık hiç bir para ve malzeme talep etmeden bunun içinde çok mutluyum” dedi.

DAHA GÜZEL PROJEM VAR

Birçok projesi olduğunu ifade eden Berber, “Sokakta yaşayan vatandaşımıza aslında çok güzel bir projem var fakat biraz maddiyata bağlı umarım bir gün gerçekleştireceğim. Projeme açıklık getirecek olursam parklarda köprü altında yatan birçok vatandaşımız var. Bir minibüs düşünün için özel yapılmış tıraş tezgahı ve koltuğu bir duşa kabin birde yemek masası. Parka gidip sokak dostumuzu minibüse aldıktan sonra tüm bakımlarını yapıp araçtan inene kadar kaldığı yere de bir yastık bir battaniye koymak. Mutluluğunu Düşüne biliyor musunuz vatandaşın bu bakımları ayda bir yapsak hem parkta oynayan çocukların karşılarına çıktıklarında korkularını gidermiş olacağız, hem de 1 günde olsa onlara aile ortamı yaratmış olacağız inşallah bir gün bu projeyi de başaracağım” diye konuştu.

BİLGİN’DEN BERBER’E LİSTE DAVETİ

Öte yandan Ocak 2022 ayında yapılacak olan İzmir Berberler Odası seçimleri yaklaşırken Volkan Berber’e Şükrü Bilgin'den mavi listeye girmesi için davet geldi. Konu hakkında konuşan Bilgin, “Bu kadar gönüllü çalışmaya görmemezlikten gelemezdik. Kardeşimiz hem mesleğinde hem yardımseverliği ile birçok projeye imza atmıştır. Biz de kendisini göremezlikten gelemezdik ve Ocak ayında yapılacak olan seçimlerde kadromuza yer verdik. 2022 Ocak ayında yapılacak olan seçimlerde değerli kardeşim Volkan Berber’i de mavi listede kendisini göreceksiniz. Bizim için tüm meslektaşlarımız değerlidir ama kötü günlerde de Odamızın yanında olanlarda asla unutulmaz. Seçimlerimiz bayram havasında geçeceğine inanıyorum. Şimdiden tüm meslektaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir’de afet öncesi 227 eylemden 10’u 'kırmızı eylem'
İzmir’de afet öncesi 227 eylemden 10’u 'kırmızı eylem'
Bayraklı’da ‘yol’ seferberliği! Altyapı sorunu çözülüyor
Bayraklı’da ‘yol’ seferberliği! Altyapı sorunu çözülüyor