Korona virüsünü fırsata çevirdiler maske fiyatları uçtu

Korona virüsünü fırsata çevirdiler maske fiyatları uçtu

Korona virüs salgınının dünyada yayılması ile birlikte yüz maskelerine talep de arttı. Salgının kapı komşumuz İran'da hızla yayılması Türkiye'de de paniğe neden oldu ve maske talebinde de gözle görülür bir artış oldu. Ancak korona virüs ülkemize gelmeden fırsatçılar, maske fiyatlarına fahiş fiyatlar uygulamaya başladı. Bir yıl önce 17 liraya satılan 50'lik maske paketlerinin fiyatı şu anda internette 617 liraya kadar çıktı.

25 Şubat 2020 - 20:58 - Güncelleme: 25 Şubat 2020 - 21:15

Korona virüsün sınır komşumuz İran'a kadar yayılmış olması fırsatçıları da harekete geçirdi. Toplumda artan korona virüs korkusunu fırsat bilen satıcılar sadece bir yıl önce 17 liraya satılan 50 adetlik maske paketlerininin fiyatını 617 liraya kadar çıkardılar. 
Türkiye'nin günlük ortalama 600 bin maske üretim kapasitesi olmasına karşın özellikle Çin'den gelen maske talepleri ile paniğe kapılarak maske alan vatandaşların artış göstermesi, maske fırsatçılarını harekete geçirdi. Maskeler internet siteleri üzerinden fahiş fiyatlara piyasaya sürülmeye başlandı. 

DEVLET DENETİM GÖREVİNİ YAPSIN!
Vatandaşlar ise hastalığı fırsat bilerek, maskeleri adeta karaborsaya düşüren fırsatçılara devletin müdahele etmesi gerektiğini düşünüyor. Üretim maliyetlerindeki artışlarla hiç bir şekilde kıyaslanamayacak fahiş fiyat artışlarının kabul edilebilir olmadığını belirten vatandaşlar, "Ülkemizde henüz korona virüs görülmeden fiyatlar bu düzeyde arttıysa, Allah göstermesin hastalık görülmesi halinde bunu fırsata dönüştürenlerin neler yapabileceğini düşünemiyoruz" diyerek tepki gösterdiler. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Komşusunu öldürüp kalbini akrabalarına yedirdi!
Komşusunu öldürüp kalbini akrabalarına yedirdi!
Midede geçmeyen şişkinlik hissi kanser belirtisi olabilir
Midede geçmeyen şişkinlik hissi kanser belirtisi olabilir