Karabağlar’da Ak Parti Teşkilat ruhu yeniden canlanacak

Karabağlar’da Ak Parti Teşkilat ruhu yeniden canlanacak

AK Parti Karabağlar İlçe Başkanlığına aday olan Emrullah Kavuz, aday olma gerekçelerini tek tek oncusehir.com a anlattı. Kavuz, Karabağlar’da AK Parti teşkilatlanma ruhunu yeniden canlandırmak ve oyları arttırmak için başkan olmayı istediğini dile getirdi.

05 Mart 2020 - 15:36

Didar DEMİRCİ - AK Parti İzmir’de ilçe kongreleri için gözler 8 Mart’ta yapılacak olan seçimlerde… Kongre süreci devam ederken Karabağlar İlçe Başkanlığı için aday olan Emrullah Kavuz’dan çarpıcı açıklamalar geldi. 2001 yılında Ak Parti Konak Teşkilatının kurucu üyelerinden olduğunu söyleyen Kavuz, “Karabağlar, eskiden Konak ilçesine bağlı bir bölgeyken ben de o bölgede Ak Parti’nin teşkilatlanmasını sağladım. 2002, 2004 ve 2007 yıllarındaki seçimlerde bu ilçenin bölge başkanıydım. Bu üç seçimde de Karabağlar’daki oyumuz CHP’nin önündeydi. 2008’de burası ilçe olunca meclis üyesi adayı olduk ve Karabağlar teşkilatına yeni yöneticiler geldi” dedi.

Kavuz, kendisinin meclis üyesi olduğu dönemde Karabağlar İlçe Başkanlığı için 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eniştesi Mehmet Tekelioğlu’nun yönlendirmesiyle Osman Sakman’ın başkan olduğunu vurgulayarak, konuya ilişkin şu şekilde konuştu:

“Şu anda FETÖ’den yargılanan Osman Sakman, anti demokratik bir şekilde Karabağlar’a eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eniştesi Mehmet Tekelioğlu’nun dayatmasıyla başkan olarak atandı. Sakman FETÖ’nün Yamanlar Okulu’nun Yönetim Kurulu Başkanıydı. Onlar gelince bizim mahalle teşkilatlarımızı görevden aldılar. Onlardan sonra bizim Karabağlar’daki seçimlerde oylarımız düşmeye başladı. Biz görevi bıraktıktan sonra FETÖ operasyonlarıyla teşkilatımız zarara uğratıldı.”

KAVRUZ’DAN KARABAĞLAR İLÇE MEVCUT BAŞKANI DOĞRUCA YORUMU

Karabağlar İlçe Başkanlığına aday olan Emrullah Kavuz, İlçe’nin mevcut Başkanı İrfan Doğrucan için eleştirilerini sıraladı. Kavuz, “Atanarak göreve gelen İlçe mevcut Başkanımız Doğrucan’ın bu yerel seçimlerde göstermiş olduğu performansı çok kötü buldum. Bir önceki seçimlerde Cumhur İttifakı olmadan, Ak Parti’nin tek başına girmiş olduğu seçimde CHP ile aramızda 9- 10 bin olan oy farkını 40 binlere çıkardı. Bu yerel seçimlerde de MHP ile ittifakımız olmasına rağmen çok başarısız bir seçim geçirdi” diye konuştu.

Seçimlerde Doğruca’nın başarısız olmasındaki en büyük etken olarak meclis üyesi seçimlerindeki tercihlerinin yanlış olmasını öne süren Kavuz, “Karabağlar’da yaşamayan, oturmayan kişileri bile bile meclis üyesi olması için listeye yazdılar. Bir önceki seçimde çok başarılı olan her birini Karabağlarda arkasında kitleleri olan, oy potansiyeli olan meclis üyelerinin üstünü çizerek, Karabağlar’da Belediye seçimini kaybetmemizi ve CHP ile aramızdaki oy farkının artmasını bile bile sağladılar. Bu süreçte biz onların teşkilatçı olmadıklarını gördük. Biz tekrar 2002, 2004 ve 2007 seçimlerinde Ak Parti’nin oyunu sandıkta nasıl birinci çıkarttıysak bundan sonraki seçimlerde de birinci çıkartacağız” şeklinde konuştu.

Tüm eleştirilerini sıraladıktan sonra Kavuz, “Biz bu bayrağı taşımaya mecbur hissettik. Karabağlar’da oturan parti üyelerimizin yoğun talebi üzerine aday olduk” dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de Astsubay Üstçavuş kazada yaşamını yitirdi!
İzmir'de Astsubay Üstçavuş kazada yaşamını yitirdi!
İzmir'de 13 yaşındaki çocuk kalp krizinden öldü
İzmir'de 13 yaşındaki çocuk kalp krizinden öldü