Manisa’nın Miniatürk’ü: Şehzadeler Parkı

Manisa'nın Miniatürk'ü: Şehzadeler Parkı

Son dönemdeki sosyal projeleri ile gündemde olan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, İzmir Medya Platformunu ağırladı. Sosyal medyada da büyük ilgi gören Şehzadeler Parkını gazetecilerle birlikte gezen Başkan Çelik, parka İzmir'den çok sayıda ziyaretçi geldiğini söyledi.

08 Kasım 2021 - 12:31 - Güncelleme: 08 Kasım 2021 - 13:14

Tarihi ve kültürel zenginlikleri kadar sanayi ve tarım gücüyle de Manisa'nın gözbebeği konumundaki iki merkez ilçeden biri olan Şehzadeler Belediyesi, bu kez İzmirli gazetecileri ağırladı.

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik'in beraberinde Başkan Yardımcısı Bilal Demir'le birlikte 2014'ten bu yana ilçede hayata geçen projeleri anlattı.

İzmir Medya Platformu Başkanı Ahmet Kaplan ve beraberindeki İzmir basınının emektar temsilcilerine ilçenin gözde alanlarından olan Şehzadeler Parkını gezdiren Başkan Çelik, parkın Manisa dışından da çok sayıda ziyaretçiyi ilçeye çektiğini söyledi. 

Türk İslam dünyasındaki 32 adet önemli tarihi eserin minyatürlerinin yanı sıra, Osmanlı Şehzadeleri'nin heykellerinin, Dioremik Mesir Müzesi'nin ve çizgi film kahramanlarının bulunduğu Masal Parkı gezen gazeteciler hayranlıklarını gizlemedi.

Daha sonra parkın kafesinde gerçekleşen sunumla belediyenin hayata geçirdiği proje ve yatırımlarının bilgisini alan İzmirli gazetecilere tarihi Kurşunluhan da gezdirildi. Kültür ve Sanat Merkezi haline getirilen Kurşunluhan'da atölyeleri gezen ve el sanatları ustalarının ürünlerini gören gazetecilere burada ilçenin önemli bir değeri olan, içinde Mesir Macunu bulunan hediye paketi takdim edildi.

Gazeteciler yakın mesafede bulunan tarihi Yenihan'da da misafir edilerek meşhur Cilveli kahvelerini yudumladılar. Günboyu gerçekleşen ziyaret ve gezide misafirlere, Küresel Gazeteciler Konseyi Manisa İl Temsilcisi ve Demokrat Gazeteciler-Yazarlar Derneği (DGYD) Başkanı Hakan Özen, Manisa Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı Ertuğrul Aytaç ve DGYD Başkan Yardımcısı Nezih Varol da eşlik etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de hava ne zaman ısınıyor? Meteorolojiden iyi haber var
İzmir'de hava ne zaman ısınıyor? Meteorolojiden iyi haber var
Darbedilen kişi sokak ortasında ölü bulundu
Darbedilen kişi sokak ortasında ölü bulundu