Selçuk Ayhan: Tüzükte"Hangi görev hangi yaşta...

Selçuk Ayhan: Tüzükte"Hangi görev hangi yaşta yapılır" diye bir madde yok!

CHP Bayraklı İlçe Başkan Adayı Selçuk Ayhan neden aday olduğunu açıklayarak, “İki kişinin adayı olduğum iddiaları bilinçli bir iddiadır. Ben parti tabanında bu kadar ısrar ve kabul görmesem bir iki kişi teklif etti diye adaylık kabul etmem” dedi.

16 Aralık 2019 - 14:55 - Güncelleme: 17 Ocak 2020 - 14:54

Çiğdem CANPOLAT - Geçmiş dönemlerde il başkanlığı ve milletvekilliği görevlerinde bulunan Selçuk Ayhan, Bayraklı İlçe Başkanlığı için adaylığını koydu. Aday olduktan sonra eleştirilere maruz kalan Selçuk Ayhan gazetemiz oncusehir.com’a açıklamalarda bulunarak, “Parti tüzüğünde, “Hangi görevler ne zaman yapılır” diye bir madde yok. “Hangi yaşta yapılır” diye bir madde de yok. Bizi buraya ihtiyaçlar ve talepler getirdi. Partide her görevin kendince bir değeri vardır. Biz görevin küçüklüğüne büyüklüğüne bakmıyoruz. Bizim için bunlar sorun değil” dedi.

“ÖRGÜT ÖZGÜRLÜK HAVASI HİSSEDİYOR”

Bayraklı’yı örgütün durumunu değerlendiren Selçuk Ayhan, “Bayraklı örgütü 10 yıldır değişik sıkıntılar yaşadıktan sonra bir özgürlük havası hissediyor. Onun da seçim sonuçlarına ve seçimden sonrasına yansımasını bekliyoruz. Bizde onun gereğini yapmaya çalışıyoruz” diyerek “Biz bütün insanlara eşit davranarak parçalanmışlığı güven kazanarak ortadan kaldıracağız. Bizim için bütün partililer eşittir. Hani ekipten olduğu, milleti, şusu, busu önemli değil” dedi.

“İKİ KİŞİNİN ADAYI OLDUĞUM İDDİALARI BİLİNÇLİ BİR İDDİADIR”

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal ve CHP eski İl İzmir Başkanı Rıfat Nalbantoğlu’nun adayı olduğuna dair iddialar hakkında konuşan Ayhan, “İki kişinin adayı olduğum iddiaları bilinçli bir iddiadır. Ben parti tabanında bu kadar ısrar ve kabul görmesem bir iki kişi teklif etti diye adaylık kabul etmem. Zaten benim kendi gönül rızamla geldiğim bir süreç değil. Tabandan gelen baskı, o baskıyı da ismi geçen arkadaşların görmesi ve hissetmesi sonucu teklif geldi. Teklifin gelmesinden 20-25 gün sonra da kabul ettim” ifadelerini kullandı.

“ISRARLAR BENİ KABUL ETMEYE İTTİ”

İlk başlarda gelen teklifi kabul etmediğini söyleyen Selçuk Ayhan, sonradan kabul etme nedenini ise şöyle açıkladı: “Örgütten ve tabandan yoğun baskı gelmesi ve “Abi sana ihtiyaç var, huzura ihtiyaç var, partinin dayanışmaya ihtiyacı var, örgütleşmeye ihtiyaç var” şeklindeki talepleri yaygın bir şekilde sürdü. Bu ısrarlar da beni kabul etmeye itti.”

“TÜZÜKTE “HANGİ GÖREVLER NE ZAMAN YAPILIR” DİYE BİR MADDE YOK”

Geçmiş dönemde İl başkanlığı ve milletvekilliği görevlerinde bulunmasından dolayı eleştiri alan Ayhan, “Parti tüzüğünde, “Hangi görevler ne zaman yapılır” diye bir madde yok. “Hangi yaşta yapılır” diye bir madde de yok. Bizi buraya ihtiyaçlar ve talepler getirdi. Partide her görevin kendince bir değeri vardır. Biz görevin küçüklüğüne büyüklüğüne bakmıyoruz. Bizim için bunlar sorun değil” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Bayraklı
    1 yıl önce
    Chp seçimlerde verdiği sözün kaçta kaçını tutuyor acaba?Hani daha çok kadın kadrolarına yer verilecekti ve yeniliklere açıktı?Hani gençlere destek verilecekti?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de karbonmonoksit faciası!
İzmir'de karbonmonoksit faciası!
Millet İttifakı’nda Ekrem İmamoğlu krizi mi yaşanıyor?
Millet İttifakı’nda Ekrem İmamoğlu krizi mi yaşanıyor?