Songül Gök açıkladı: "Bayraklı İlçe Başkanlığı için...

Songül Gök açıkladı: "Bayraklı İlçe Başkanlığı için adayım"

Bayraklı’da ilçe kongresi öncesi Songül Gök’ten adaylık açıklaması geldi. Gök, “Yıllardır benimle çalışan destek veren, ortak çalışmalar bulunduğumuz arkadaşlarımız böyle bir talebini karşılıksız bırakamazdım” dedi.

05 Aralık 2019 - 15:32 - Güncelleme: 17 Ocak 2020 - 14:56

Çiğdem CANPOLAT - CHP İzmir’de mahalle delege seçimlerinin tamamlanmasın ardından gözler ilçe kongrelerine döndü.  En çok merak edilen ilçelerden biri olan Bayraklı’da kulislerde birçok isim ilçe başkanlığı için konuşulmaya başlandı. İlçede, adaylığını açıklayan isimlerden biri de Songül Gök oldu.

Songül Gök, gazetemiz oncusehir.com’a yaptığı açıklamada, “Bayraklı’da örgütün kendi özgür iradesine bırakılacağına inanıyorum. Bizim mücadelemizde bu doğrultuda olacaktır. Bayraklı delegasyonu özgür iradesiyle sandığa gidecek. Tabi ki tavsiyeler alıp fikirler olacaktır. Tavsiyeler olması kadar normal bir şey yoktur. Ama ben Bayraklı’da bir dayatma olacağını düşünmüyorum” dedi.

“ÖRGÜTÜMÜZÜN İSTEĞİYLE BÖYLE BİR İHTİYAÇ DOĞDU VE BİZDE YOLA ÇIKTIK”

CHP Bayraklı İlçe Başkan adayı Songül Gök, aday olduğunu ve çalışmalarını bu yönde yürüteceklerini söyledi. Gök, “Seçim takviminin başlamasıyla bizde Manavkuyu Mahallemizde çalışmalara başladık. Seçimi kazanmamızdan sonra mahalleden 42 delege arkadaşımızın ve yaklaşık 18’de sözlü destek veren arkadaşlarımın desteğiyle ben şu an Bayraklı İlçe Başkanlığı için adayım. Çalışmalarımızı da bu yönde sürdürüyoruz. Örgütümüzün isteğiyle böyle bir ihtiyaç doğdu ve bizde yola çıktık. Biz kimsenin karşısında ya da yanında değiliz. Bayraklı büyütme adına, iyi bir ilçe yönetimi oluşturmak istiyoruz. Çünkü en son yerel seçimlerde Bayraklı’da 68 bin seçmenin sandığa gitmediğini biliyorum. Son 4 yılda Kadın Gücü Derneği olarak özellikle referandum öncesi Bayraklı’da STK olarak ciddi çalışmalar yapıyorduk. Sürekli mücadelelerin içerisindeydik” dedi.

“SİYASETTE VEFAYA İNANIRIM”

Yıllardır partide emek harcadığını ve örgütü tanıdığını söyleyen Songül Gök, “Delege seçimlerinden önce benim aday olmam için istekler vardı. Ama çok sıcak bakmıyordum. Fakat Manavkuyu Mahallesi seçimi kazandıktan sonra bu talep yoğunlaştı. Bende bu talebe cevap vermek zorundaydım. Çünkü bu arkadaşlarımız beni Songül Gök olarak hiçbir süreçte yalnız bırakmadılar. Bende onları yalnız bırakamazdım. Siyasette vefaya inanırım, siyasi vefa çok önemlidir. Bu çerçevede ben yıllardır benimle çalışan destek veren ve ortak çalışmalarda beraber bulunduğumuz arkadaşlarımızın böyle bir talebini karşılıksız bırakamazdım” ifadelerini kullandı.

“İKİ VEYA ÜÇ ADAYLA GİDİLİR AMA TEK ADAY OLMAZ”

Bayraklı’da ilçe kongresine tahminen iki adayla gidileceğini belirten Gök, “Ben aday olsam da olmasam sandığa iki veya üç adayla gidilir ama tek aday olmaz. Bu süreçte yaşayacağımız demokratik tahammüller bize iktidar şansı verecek ya da vermeyecek noktaya getirecek. O yüzden örgüte çok müdahale olmamalı. CHP örgütü kendi kararlarını veremezse nasıl iddiası olan bir parti haline gelecek? Buna dikkat edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Parti büyüklerimizin reddetmek anlamında değil, tavsiyeler önemli ve değerlidir” şeklinde konuştu. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Günlük daire kiralamışlardı… Uyuşturucu sonu oldu!
Günlük daire kiralamışlardı… Uyuşturucu sonu oldu!
Denizli Milletvekili Teoman Sancar, CHP'den istifa etti!
Denizli Milletvekili Teoman Sancar, CHP'den istifa etti!