Soyer’den meclis üyelerine ’ihale’ uyarısı

Soyer'den meclis üyelerine 'ihale' uyarısı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in, Büyükşehir Belediye Meclis üyelerine yönelik uyarı mektubu çok tartışılacak. Başkan Soyer, meclis üyelerine görev ve sorumluluklarını hatırlatarak, belediye ihalelerinden uzak durmalarını istedi.

06 Aralık 2020 - 18:39 - Güncelleme: 06 Aralık 2020 - 18:44

gercekhaberci'nin haberine göre İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 3 Aralık 2020 tarihinde İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'nde görev yapan üyelere bilgilendirme adı altında bir yazı gönderdi. Tek sayfalık açıklamada meclis üyelerine 5393 sayılı Balediye Kanunun Belediye Başkanı ve Meclis Üyelerinin Yükümlülükleri aşlıklı 28. Maddesinde yer alan “belediye ve bağlı kuruluşlarına karşı doğrudan doğruya veya dolaylı olarak taahhüde giremez, komisyonculuk ve temsilcilik yapamaz” kısmı hatırlatarak uyarıda bulundu.

Belediye Kanunu'nun 28 Madde ne diyor?
Başkan ve meclis üyelerinin yükümlülükleri başlıklı 28'inci madde; “Belediye başkanı görevi süresince ve görevinin sona ermesinden itibaren iki yıl süreyle, meclis üyeleri ise görevleri süresince ve görevlerinin sona ermesinden itibaren bir yıl süreyle, belediye ve bağlı kuruluşlarına karşı doğrudan doğruya veya dolaylı olarak taahhüde giremez, komisyonculuk ve temsilcilik yapamaz” diyor.
İşte o uyarı mektubu;

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP İzmir'de gözler 4 ilçeye çevrildi! Kongreler ne zaman yapılacak?
CHP İzmir'de gözler 4 ilçeye çevrildi! Kongreler ne zaman...
4. Karaburun Nergis Festivali başladı… Soyer: Akdeniz’in en büyük koku bahçesi
4. Karaburun Nergis Festivali başladı… Soyer: Akdeniz’in en...