Sürekli’den Soyer’e çağırı: Genel politikayı bırak...

Sürekli'den Soyer'e çağırı: Genel politikayı bırak İzmir'e bak!

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli yakın ekibi ile birlikte İzmir medya temsilcileri ile buluştu. Kent gündemindeki konulara ilişkin görüşlerini paylaşan Sürekli, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i İzmir'in sorunları yerine genel politika yapmakla eleştirdi. Sürekli, İzmir'e ilişkin her projenin önünün açmak için sınırsız destek sözü de verdi.

05 Kasım 2019 - 23:25 - Güncelleme: 06 Kasım 2019 - 11:34

Ak Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, basın buluşmasına beraberinde İl Başkan Yardımcıları Ali Aslan, Dilaver Kişili, Deniz Doğan ve Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Hızal ile birlikte geldi. Toplantının başlangıcında görevde bulunduğu süreye ilişkin bir faaliyet tanıtım videosu izletilirken Başkan Sürekli, bir konuşma yapmak yerine basın mensuplarının sorunlarına cevap vermek istediğini söyledi. Herşeyden evvel Ak Parti'de de bir kongre sürecinin işlemeye başladığı hatırlatılarak yeniden aday olup olmayacağı sorulan Sürekli, "Ben İzmir'de uzun dönem hizmet etmek üzere görevlendirildim" dedi. Aday  mısınız sorusunun tekrarlanmasına da Başkan Sürekli aynı cevabı vererek, il başkanı olarak görevi sürdürme yönündeki kararlılığını dolayısıyla yeniden aday olacağının mesajını verdi. 


"7 AY LAY LAY LOM'LA GEÇTİ"

Başkan Sürekli'ye yöneltilen ilk sorulardan biri de İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in geride kalan görev süresi ile ilgili performansı oldu. Öncelikle Başkan Soyer'in yurt dışı gezilerine vurgu yapan Sürekli, Seferihisar'daki yurt dışı gezileri geleneğinin aynen devam ettiğini savundu. Sürekli, "7 ay da kendi deyimiyle Tunç Bey ‘lay lay lom’. Seferihisar’daki dönemi için ‘lay lay lom’ diyordu, Büyükşehir’de de aynen devam ediyor. Geleceğe dair umut ışığı göremiyorum. Aziz Bey’den kalan aksaklıklar devam ediyor. Ulaşım sorunlarının çözümünde ilerleme yok. İzmir'in su sorununu hükümet haletti ancak bir de koku sorunu var. Koku sorunuyla ilgili bir şey yapılmıyor. Bu yaz havalar serin geçtiği için o koku pek hissedilmedi. İzmir’de yağmur suyuyla kanalizasyon suyu aynı borulardan toplanıyor. Bunların ayrışması lazım. İzmir’de bu kış aşırı yağmur olursa yine aynı sorunları yaşayacağız" dedi. 


"GENEL POLİTİKA KONUŞUYOR"
Başkan Soyer'i İzmir'in yerel sorunları yerine genel siyaset yapmakla suçlayan Kerem Ali Sürekli, seçimlerin üzerinden 7 ay geçtiğini de hatırlatarak, hala yapıcı olmaya çalıştıklarını kaydetti. Ancak buna karşın Soyer'in İzmir'i ve kendi parti tabanını da rahatsız edecek bir çok söylemde bulunduğunu savunan Sürekli, "O kadar çok İzmir’in hassasiyetlerine aykırı davranıyor ki… Barış Pınarı Harekatı terörle mücadelede önemli bir harekat ama çıkıyor mecliste operasyona ‘savaş’ diyor. Bu savaş söyleminin gayesini biliyoruz. Bütün söylemleri eylemleri belli bir amaç dahilinde yapıyor. Kıbrıs açıklaması yapıyor. Sonra yalanlıyor. Genel Başkan Yardımcımız da ilgili gazete de açıkladı. Yeni bir açıklamaydı. Tehlikeli açıklamaları oluyor. Bunlar doğru şeyler değil. Tunç Bey doğru şeyler yapmıyor bu eylem ve söylemler gizli bir ajandası olduğunu gösteriyor. 7 ayda hiçbir şey yok ortada. Sadece genel siyaset, aykırı söylemler ve İzmir’le çelişen sözler var. Bunu bırakmalı İzmir’’e bakmalı. Eleştirilerimiz artacak daha da sertleşebilir. Biz sadece 7 ay değil 5 yıl boyunca İzmir yararına olacak projelerde Büyükşehir’in ilçe belediyelerinin yanındayız ama onlar bizim belediyelerimize karşı ayırımcılık yapıyorlar" diye konuştu. 

KARŞIYAKA STADI ENGELLERİ AŞTI EKONOMİK KRİZE TAKILDI 

Karşıyaka stadının gündeme getirilmesi üzerine de Karşıyaka Spor'un kongre üyesi olduğunu ve 2 dönem ikinci başkanı olarak görev yaptığını anlatan Sürekli, "O stat oraya yapılacak. Teknik sıkıntılar var. Bu konunun siyasallaşmasını istemiyorum. Şuandaki belediye bize yardımcı oluyor. Geçmişteki engellemeler olmasaydı Karşıyaka şuan stadında belki de Süperlig için oynuyor olacaktı. Ödenek tahsisi ve ihale tarihinin alınmasını bekliyoruz. Stat konusunu yakınen takip ediyoruz. Hem il başkanı hem de kongre üyesi olarak. Göztepe engellerle karşılaşmadı. Stadında oynuyor. Karşıyaka karşılaştı, engeller bitti ancak o günkü ekonomik koşullarla bugünkü ekonomik koşullar çok farklı" dedi. 

TEŞKİLATÇILIK KONUSUNDA İDDİALIYIM

İl Başkanı olarak göreve geldiği günden beri teşkilatı yeniden toparlama ve motive etme noktasında ciddi çalışmalar yaptığını anlatan İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, "Teşkilatçılık konusunda iddialıyım, başarılıyım. Çünkü kurucu il teşkilat başkanıyım. O zaman İzmir 28 ilçeydi. İsmail Katmerciyle birlikte kurduk teşkilatları. Mahalle başkanlığı, ilçe başkanlığı, il başkan yardımcılığı, belediye başkan adaylığı, meclis üyeliği, grup sözcülüğü, vekillik yaptım. Bu konuda iddialıyım, teşkilatın ne düşündüğünü ne yapmak istediklerini iyi biliyorum. Genelde seçimlerden sonra genelde mola verilir. Biz mola vermedik. Tatil yapmadık. Birebir iletişimin, vefanın karşılığı var. Bu dönem İzmir teşkilatı AK Parti içinde Türkiye’nin lokomotifi olacak. Ankara ve İstanbul’da bu dönem muhalafette kaldık. İzmir’de yıllardır muhalefetteyiz. Muhalefet yapmayı öğrendik. Bağışıklık kazandık. Mücadelede direnç kazandık. Bu dönem motivasyonu yüksek götüreceğiz. İzmir’de sağlam teşkilat yapısı var. Sonuç almamış olabilirler ama mücadele etmişler. Bunların başına tecrübeli bir siyasetçi gelmiş. Güzel bir Büyükşehir grubumuz var. Uyum içinde çalışıp lokomotif olacağız. Oluyoruz da. Rekabet her alanda faydalı. İl ve ilçeler arası rekabet olmalı. Türkiye’deki teşkilatlar arasında tatlı rekabet olsun istiyoruz. İzmir süreci önde götürüyor şuanda. İzmir’de 30 ilçede eş zamanlı üye ziyareti yapıyoruz. Bugüne kadar 10 bin ziyareti geçtik. Şuan da İstanbul teşkilatı da aynı çalışmayı yapıyor. İzmir bu konuda rol model oldu. 2024 yılındaki yerel seçimlerde İstanbul ve Ankara’yı geri alacağız ama ilk Büyükşehir’i kazanma haberi İzmir’den gelecek" iddiasını ortaya koydu. 

YENİ PARTİLER BİZİ KORKUTMUYOR

Ak Parti içinden kopan bazı isimlerin parti kurma hazırlığında olduğu, İzmir'den bu partilere kayma olup olmayacağı konusundaki bir soruya ise Sürekli, yeni partilerden hiç korkmadığını hatta onlarla hiç ilgilenmediğini belirterek cevap verdi. Sürekli, kendi partilerinden daha önce de kopan bazı isimlerin parti kurduğunu belirterek, "Türkiye partiler mezarlığı oldu" dedi. 

ELEKTRİK FABRİKASI KONUSUNDA BÜYÜKŞEHİR'İN YANINDAYIZ

Büyükşehir’in ihaleyle aldığı Elektrik Fabrikası’nın tahsisine yönelik Özelleştirme İdaresi bürokrasisinin olumsuz rapor verdiğini belirten Sürekli, bu konunun da hukuka uygun şekilde çözülmesi noktasında konunun takip edildiğini ancak elektrik fabrikası konusunda İzmir'in ve İzmir Büyükşehir Belediyesinin yanında olduklarını söyledi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de iki belediye başkanı koronavirüse yakalandı
İzmir'de iki belediye başkanı koronavirüse yakalandı
Borç yapılandırmaya başvuranlara kötü haber
Borç yapılandırmaya başvuranlara kötü haber