Yücel, kongre turuna kuzeyden başladı

Yücel, kongre turuna kuzeyden başladı

Cumhuriyet Halk Partisi, İzmir’de ilçe kongrelerini tamamladı. 30 ilçede yeni veya güven tazeleyen başkanlarıyla yoluna devam edecek olan CHP, bu sefer il kongresi hazırlıklarına başladı. Kafalardaki en büyük soru ise yeni İl Başkanı kim olacak?

23 Ocak 2020 - 13:39

Yeniden aday olacağı bilinen mevcut İl Başkanı Deniz Yücel de çalışmalarına hız verdi. CHP’nin İzmir’de tamamladığı 30 ilçe kongresinin ardından partililer, 8 Şubat’ta yapılacak il kongresini merakla beklerken, uzun soluklu geçmesi beklenen İl Kongresi için adaylık açıklaması yapmayan mevcut Başkan Deniz Yücel, 'Hayırlı olsun' ziyaretleri ile ilçe turuna çıktı.

İl Başkanı Yücel, Örgütlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Adnan Alabay’la ve ekibiyle birlikte İzmir’in kuzeyinden başlayarak örgüt ziyaretinde bulunacak.

YÜCEL, TEK ADAY GÖRÜNÜYOR

Öte yandan 8 Şubat 2020 tarihinde düzenlenecek il kongresi için henüz ikinci bir isim ortaya çıkmış değil. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ilk günden beri desteğini açıkladığı İl Başkanı Deniz Yücel’in kongreye tek liste ile gireceği öngörüsü baskınlık kazanırken; öte yandan şansı düşük dahi olsa il başkan adaylığı konusunda zemin yoklayan isimlerin de varlığı biliniyor.

Bu noktada CHP eski İzmir Milletvekillerinden Musa Çam, Selçuk Ayhan, Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Yüksel Çakmur isimleri kulislerde dillendiriliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Komşusunu öldürüp kalbini akrabalarına yedirdi!
Komşusunu öldürüp kalbini akrabalarına yedirdi!
Midede geçmeyen şişkinlik hissi kanser belirtisi olabilir
Midede geçmeyen şişkinlik hissi kanser belirtisi olabilir