CHP’li Sertel: Hiçbir canlının ölmesini istemiyoruz

CHP'li Sertel: Hiçbir canlının ölmesini istemiyoruz

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, Kuş Cenneti’nde elektrik gerilim hatlarının yer altına alınmaması nedeniyle yaşanan kuş ölümleri hakkında verdiği soru önergesinin cevaplanmadığını söyledi.

22 Kasım 2019 - 16:01 - Güncelleme: 22 Kasım 2019 - 16:07

Çiğdem CANPOLAT - CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, İzmir Kuş Cenneti’nde elektrik gerilim hatlarının yer altına alınmaması nedeniyle yaşanan toplu kuş ölümleri hakkında, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un yanıtlaması istemiyle ayrı ayrı soru önergesi verdi.

Gazetemiz oncusehir.com’a açıklamalarda bulunan Sertel, verilen soru önergesi için henüz bir cevap verilmediğini söyleyerek, “Hiçbir canlının ölmesini istemiyoruz. Masum kuşların böyle bir şekilde can vermesi bizleri üzüyor. O açıdan Bakanlık ne diyecek cevabını bekliyorum” dedi.

“HİÇBİR CANLINININ ÖLMESİNİ İSTEMİYORUZ”

İzmir Kuş Cenneti’nde gerçekleşen ölümlerin kendilerini üzdüğünü söyleyen Atila Sertel, “Kuşların bulunduğu bölgede yüksel gerilim hatları yer altına alınmadığı için çok sayıda kuş elektrik çarpması nedeniyle can veriyor. Güzel kuşlarımızın can vermemesi için duyarlılıkla böyle bir soru önergesi vererek, Türkiye gündemine taşımaya çalıştık. Biz hiçbir canlının ölmesini istemiyoruz. Masum kuşların böyle bir şekilde can vermesi bizleri üzüyor. O açıdan Bakanlık ne diyecek cevabını bekliyorum” ifadelerini kullandı.

“HAYVANLARIN ALANLARI DARALDI”

Bölgenin önceden daha doğal bir halde olduğunu vurgulayan Sertel, “O bölge kuş bölgesi ama yerleşim yerleri yapıldıkça o bölgeye gerilim hattı çekildi. Bunların sonucunda ise bölge şimdiki halini aldı. Geçmişte daha doğal bir haldeydi, fakat yerleşim çoğalıp insanoğlu gittikçe hayvanların alanları daraldı, yaşam koşulları kötüleşti” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Günlük daire kiralamışlardı… Uyuşturucu sonu oldu!
Günlük daire kiralamışlardı… Uyuşturucu sonu oldu!
Denizli Milletvekili Teoman Sancar, CHP'den istifa etti!
Denizli Milletvekili Teoman Sancar, CHP'den istifa etti!