Hatice Tanrıverdi: "CHP Çiğli Kadın Kolları...

Hatice Tanrıverdi: "CHP Çiğli Kadın Kolları Başkanlığına" adayım

CHP Çiğli İlçe Başkanlığı yeni dönemi için Kadın Kolları Başkanı adayı olan Hatice Tanrıverdi, İlçe Başkanı Mert Özcan ve yönetimini ziyaret ettikten sonra adaylık açıklaması yaptı.

04 Ocak 2020 - 18:32 - Güncelleme: 17 Ocak 2020 - 14:51

Çiğdem CANPOLAT - CHP Çiğli İlçe Başkanlığı yeni dönem Kadın Kolları Başkanı Adayı olan Hatice Tanrıverdi, ilçe binasında aday olacağını açıkladı.

Tanrıverdi adaylık konuşmasında şu sözleri sarf etti:

“Cumhuriyet Halk Partisi’nin her biri birbirinden değerli parti emekçileri, yol arkadaşlarım, Atatürk’ün laik, cesur kadınları, hoşlar getirdiniz. Ben Hatice Tanrıverdi, 1965 yılında çocukluğumu, gençliğimi kısacası hayatımı geçirdiği Çiğli Yeni Mahalle’de dünyaya geldim.

Parti emekçisi bir babanın, iyilik ve dürüstlük timsalı bir annenin kızıyım. Kendimi bildim bileli CHP içinde her kademede görev yapmaya çalışan bir yoldaşınızım. Evli ve 1 kız çocuğu annesiyim.

Ülkemizde Cumhuriyet değerlerinin tek tek yok edildiği kutuplaşmanın öne çıktığı, Cumhuriyet ile kazanılmış tüm hakların kaybedildiği bir dönem yaşanıyor.


Ülkemizin geleceğinden endişe duyan bir Cumhuriyet kadını olarak şiddetin her türlüsüne maruz kalan kadınlar için, özgürlük ve hak mücadelesi için, geleceğimize ve hayatımıza sahip çıkmak için, kadınların siyasal ve sosyal hayatta yer alması için, şiddetsiz bir memleket hayali gerçekleştirmek için Ulu Öder Atatürk’ün 5 Aralık 1934 tarihinde bizlere verdiği seçme ve seçilme hakkının, eşit temsil olacak şekilde gerçekleşmesi için, kahkahası yasaklanan, emeği değersizleştirilen bütün kadınlar için hak aramaya geliyoruz.

Biz kadınlar aynı anda pek çok işi birbirine bulaştırmadan, sevgiyle ve emekle yoğururuz, doğurmasak da anneyiz, eşiz, iş kadını ya da işciyiz, tarladayız, sokaktayız, çocuk da büyütür hayatın her alanında başarılı oluruz gerçeğinin en güzel örneğini temsil ettiğine inanan aynı zamanda 23 yıldır esnaflık yapan bir kardeşiniz olarak, benim de fikrim var. Emek vermek istiyorum diyen, vicdanlı, samimi herkesi ötekileştirmeden, kutuplaştırmadan yanımızda görmek istiyoruz.

Hepinizin desteğine, fikrine ve varlığına ihtiyacımız var. Çünkü biliyoruz ki daha çok bir olduğumuzda iri olacağız, diri olacağız ve güçlü olacağız. Bu bağlamda Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında sürdürdüğüm her kademesinde gururla görev aldığım partimizde “CHP Çiğli Kadın Kolları Başkanlığına” adayım.

Bu sürede bize destek olan ve olacak olan çok değerli partili yoldaşlarımıza kendime ve ekip arkadaşlarım adına teşekkür eder, saygılar sunarım.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir Valiliği ilk kararları açıkladı... Yüz yüze eğitim başlıyor...
İzmir Valiliği ilk kararları açıkladı... Yüz yüze eğitim...
İzmir Valiliğinden Koronavirüs açıklaması
İzmir Valiliğinden Koronavirüs açıklaması