Aklı dünde kalan zihniyet bunu anlar mı ki?
Yeşim ÖNEN

Yeşim ÖNEN

Aklı dünde kalan zihniyet bunu anlar mı ki?

26 Şubat 2019 - 17:52 - Güncelleme: 26 Şubat 2019 - 17:54

Çok değil daha geçen seçimde muhalefet parti genel başkanlarının yaptıkları mitingler de "Yıkacağız, satacağız, yaptırmayacağız" söylemlerine çok şahit olduk.

İktidar partisinin;

 Her" PKK" söyleminde, dün Dolmabahçe’de ne görüştünüz, Çözüm Sürecini dün siz başlattınız dediler.

Her "Hain FETÖ" söyleminde, dün ortaktınız dediler.

Her "İsrail ve Dünya 5’ten büyüktür "söyleminde dün ortaktınız, dün en fazla ticareti İsrail’le yaptınız dediler.

Dün geçmiş ağızlarında sakız olmuş çiğneyip duruyorlar.

Akıllarında taş üstüne taş koyma, yapılanın üzerine daha da yenilerini yapma çabası yerine "yıkma", " satma", " yaptırmama"  olan zihniyetin hep dün de kalması yarın diyememesi hiç şaşırtmıyor. Kafalar dünde takılı kaldığından geleceği planlamamakta ve ilerleyememekteler.

Önemli olan yarını planlamak, yarın için hareket etmek değil mi? Dün sağlam adımlarla ilerlenmemiş olsaydık bugünkü yarınlar sağlam olur muydu?

O dünlere birde şu açıdan baksak;

Dün Çözüm Süreci yapılmasaydı Güneydoğu halkının büyük kısmı HDP’nin hain olduğunu anlayamayacak ve desteğini devam ettirecekti.

Geçmiş hükumetlerin becerikli icraatları nedeniyle tam göbeğimizden İMF  denilen büyük tefeciye  bağımlı iken gerek Amerika’ya gerekse İsrail’e Cumhurbaşkanımız "Eyyy Amerika " diye seslense ne olurdu, uluslararası yasal tefeci vasıtasıyla soluğumuzu keserlerdi.

AK Parti iktidara gelir gelmez devlet kadrolarını örümcek ağı gibi saran FETÖ terör örgütü için adım atılsaydı belki rahmetli Erbakan’a yaptıkları gibi bir darbe yapacaklardı.

Ama aklı dünde kalan zihniyet bunu anlar mı ki?

Terörle mücadele de teröristlerin yanında yer alıp şehit cenazesi yerine eşkiya cenazelerine katılan zihniyete mi?

Selahattin Demirtaş teröristine "özgürlük" isteyen zihniyete mi?

HDP ile tokalaşarak "birlikte iyi salladık" diyen zihniyete mi?

Hükumeti Amerikancılıkla suçlayıp sırası geldiğinde kapı kapı dolaşıp Sayın Erdoğan'ı Amerika’ya şikayet eden zihniyete mi?

FETÖ terör örgütüne destek amaçlı Zaman Gazetesi önünde eylem yapıp Bankasya’da hesap açan, hain 15 Temmuz darbe girişimini kahvesini yudumlayarak TV karşısında keyifle izleyip daha sonra utanmadan "kontrollü darbe" diyebilen zihniyete mi?

Kime anlatacaksın, anlatsan anlayabilecekler mi?

Devlet yönetmek öyle parti yönetmek gibi göstermelik demokrasi naraları atıp, perde arkasında kendine karşı çıkanları Ali Cengiz oyunları ile yok etmeye benzemez. Dünden kurtulup yüzünü yarına döneceksin ki ülke olarak yol kat edip uzun vadede başarılı olup dünya ülkeleri arasında söz sahibi olabilesin.

Sadece Erdoğan karşıtlığı uğruna hem yapılan tüm projelere Amerikan ağzı, manda sevici ağzı ile karşı çıkıp hem de bu projelerden en çok faydalanan, ağızlarından PKK, FETÖ terör örgütleri ile mücadele için tek kelime çıkmayan, yapılanları görmezden gelip yakıp yıkmayı vaat edip "ama saman ithal ediyoruz, milli ve yerli araçların motorlarını üretmiyoruz” deyip küçük düşünen muhalefet ile yarına yürümek imkansız.

Birde bunu 90 yıldır var olup da heykel yapma ve park açma dışında başkaca bir icraata imza atmayan zihniyetin ağzından duymak en komiği.

Ancak şundan eminim ki 31 Mart günü bu millet dünde kalmayarak yüzünü yarına dönüp, geleceği için manda sevicilerin yanında yer almayıp İsrail’i, Amerika’yı, Almanya’yı, Vatikan’ı sevindirmeyecek.

Cumhur’un devamı için oyunu kullanacak, Türkiye’yi sevindirecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar