Odan Kireç Tutmuş
Nazlıcan Şahiner

Nazlıcan Şahiner

NAZLICA

Odan Kireç Tutmuş

16 Aralık 2019 - 14:43 - Güncelleme: 16 Aralık 2019 - 16:35

Kendine ait bir oda. Duydun mu, okudun mu bu kitabı bilmiyorum. Ben çok yanlış anladım galiba ya da işime gelmedi. Sana söyleyeceklerimin kitapla hiçbir bağlantısı yok bu arada. Zaten tesadüf dediğimiz durumlar bağlantısızlığında debelenmiyor muyuz? Ben debeleniyorum. Sığamıyorum, taşıyorum. En çok gönül kırmaktan korkuyorum, sonra bakıyorum, taş üstünde taş kalmamış. Kendini yolculukta bulurmuş insan; nasıl bulacağız kendimizi, her yer insan. Sürü sürü. Telaşlı, meşgul, üzgün, düşünceli. Onları düşünmekten kendime vakit ayıramam ki. Bu acaba bulduğum kendim mi? Kendini unutup ağacın kuşun derdine düşen. 365 günde kaç gün kahkahayla güldün? Yahu kandırma kendini. Kaç gün acaba, keşke demedin? Geride bıraktıklarım benden güzel bahsedecekse yaşamışımdır. Yüz sene sonra esamen okunmayacak. Yemeye içmeye mi geldin dünyaya? Emeğe, sevmeye mi?

Her istediğini aldın, yedin, içtin, giydin, tükettin, tükendin. Satın aldın, satın alındın. En sonunda kazıdılar adını bir mermere. Fakirsen o da yok. Tahtaya oyarlar, yazarlar ya da ne bileyim bir taş koyarlar. Aman kaybolma! Her şey oldu, bitti. Sen öksürmeye başladın, malının derdine düştüler. Sadece hayvanlardan, suladığın ağaçlardan vefa gördün. Bir de çocuklar var. Saf temiz iyilik dolu küçük insanlar. Olgunlaşmamış meyveye ham derler ya, ham insan mı oluyor çocuklar da? Onlar tam biz ham. Hem de çürük. Tamken nerelerde eksildin, neden çürüdün? Koruduysan içindeki tohumu, ne ala.

Sıkışma o küçücük odanda. Eşyalarından kurtul, at, satma, ver; karşılıksız. Bırak sana kendini buldurmaya çalışan kişisel gerişim kitaplarını. Kendini yazsana. Sonra unut. Arada mola ver, ama tempoya karışma, o mola anlarında yeniden hatırla yazdıklarını. Yık odalarını ve iyilik bırak.

“Nasıl bilirdiniz?”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar