Başkan Tugay'ın savunması mı alındı?
Mevlüt KÖMÜR

Mevlüt KÖMÜR

Başkan Tugay'ın savunması mı alındı?

27 Aralık 2020 - 20:16

Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay bir süredir, kendi partisinden de büyük tepki çeken eylemleriyle gündemde...
Belediye arsasının Cengiz Holding'e satması, esnafı bir anlamda reklam vermeye zorunlu kılan haftalık bir gazeteye yayınına başlaması son olarak da seçimlerden önce CHP Genel Başkan Yardımcısının da katılımı ile temeli atılan Rüzgarın Kızı Semra Aksu Parkını, içkili sosyal tesise dönüştürme girişimleri, İzmir kamuoyunda olduğu gibi CHP içinden de büyük tepkilere neden olmuştu. 

İddialara göre bir çok meclis üyesi bu yapılanların partiye zarar vereceği düşüncesiyle bazı dosya ve raporları CHP Genel Merkezine iletti. Parti içindeki bu rahatsızlığın basın sızmasına engel olmak için büyük bir gizlilik içinde yürütülen bu çalışmaların ardından Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay'ın, bir il yöneticisi ve Karşıyaka İlçe Başkanı ile birlikte Genel Merkez'e yaptığı ziyaretin haberi basına düştü. 

Doğal olarak işin iç yüzünü bilenler bunun normal bir ziyaret olmadığını biliyorlardı. İddia odur ki parti içi rahatsızlığın Genel Merkeze yansıması üzerine Başkan Tugay, Ankara'ya çağrılarak iddia edilen konulara ilişkin savunması alındı. 

Bu konuya ilişkin tarafıma bilgiler geldikçe ben de sizlerle paylaşıyor olacağım. Ancak bir kez daha buradan hatırlatmakta fayda var; CHP'yi uzun yıllar sonra iktidara taşıyacak olan yolda, partiye en fazla zarar dışarıdan değil içeriden gelir. 

CHP, 2024'te iktidar olmak istiyorsa, kesinlikle yerel yönetimlerin hata yapma hakkı yok. Yerel yönetimlerin yapacağı hataların artması CHP hakkındaki genel algıyı etkileyecek ve iktidar olma şansını zora sokacaktır. 

Belediye başkanlarının kişisel hedefler yerine öncelikle partilerinin genel hedefleri doğrultusunda bir yönetim ortaya koyması bir seçenek değil, bence bir zorunluluktur. Çünkü hiç bir belediye başkanı, kendisine o koltuğu meşru kılan oyları, partiden bağımsız olarak aldığını söyleyemez. 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar