SEÇİME ÇEYREK KALA
Ayşegül Küçükyılmaz

Ayşegül Küçükyılmaz

HAYAT GÜNCESİ

SEÇİME ÇEYREK KALA

21 Haziran 2019 - 23:52 - Güncelleme: 21 Haziran 2019 - 23:53

Tabiki, yenilenecek olan seçim ülkemiz için hayırlısı olsun diyoruz ama bunu mantık çerçevesinde düşünerek, araştırarak dersek, neyin doğru neyin yanlış olduğunu anlarız.

Kulaktan dolma ve sosyal medyada her paylaşılana inanmamak da vatandaşlık görevimizdir. Unutmayalım ki seçilenler, seçmenler hep olacak. Ama ülkemizin refahını kim sağlayacaksa.

Birlik ve beraberliğimizin bozulmadan tek yürek olarak, tek sevdamız vatanımız zihniyetiyle yürümek bütünü bozmadan o önemli...

Sağa sola yukarı aşağı herkes bir yerlere çekiyor,  yazıyor. Bizlerde hemen altına yazıyoruz.. ‘Aaaa yazıklar olsun. Bunu da mı yaptıklar’ vs vs.

Net bilgi mi, ne kadar doğru hiç araştırıyor muyuz?  Spontane yaşıyoruz…

Bizlerin handikapı araştırmamak. Asparagas olan,  ne olduğu, kimin ortaya attığı belli olmayan her duyduğumuza inanmak…

Araştırmazsak okumazsak doğruya hiç ulaşamayız. Hazırcı olduk iyice. Birileri okuyor, yazıyor.Bizde gölgesine ne yansırsa onu görüyoruz. Ne olup bitiyor haberdar olalım ama asparagas değil.

Meyve veren ağaç taşlanır, unutmayalım...

Sorgulamak , NEDEN , NİÇİN , NASIL ??? Hiç sordun mu ya da amaç ne? Sahte haberlerim internette yayılmasını önlemek, yanlış bilgilendirmenin önüne geçmek adına "ülkemizle" ilgili her yazılana inanmadan önce kaynağı sorgulamak gerekiyor.

Bugün ki farkındalığımız sosyal medya da her paylaşılana inanmamak ve ve ve bol bol okuyup araştırmak, sorgulamak olsun.

Ortada bu kadar her sorunuzun önüne ‘NEDEN?’ diye eklerseniz inanın mantığa kapı aralanıyor…

Her şey ülkemizin selameti için, sahip çıkalım başka Türkiye yok.

 Vatanına vatandaş olamayan başka ülkeye mülteci olur.

"BAŞKA TÜRKİYE YOK..."

Bilinçli vatandaş, bilinçli toplum için çok araştırıp az inanmak, kurallardan yasalardan haberdar olmak, ne kadar bilirsek o kadar güçlü sağlam basan bir toplum oluruz...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar