Başkan Cemil Tugay'a Karşıyakalıların sormak istedikleri...
Mevlüt KÖMÜR

Mevlüt KÖMÜR

Başkan Cemil Tugay'a Karşıyakalıların sormak istedikleri...

20 Aralık 2020 - 14:25 - Güncelleme: 20 Aralık 2020 - 14:28

Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, bir süredir özellikle de kendi partilileri tarafından eleştiri yağmuruna tutulmuş vaziyette... Ancak Başkan Tugay, 'Karşıyaka'da bir sorun mu var' diye sormak ve araştırmak yerine en kolay yolu seçiyor ve kendisini eleştirenleri yandaşlıkla, havuz medyası olmakla suçluyor. 

Ben bu savunma tarzını bir yerden anımsıyorum. En son Menemen eski Belediye Başkanı yolsuzluk yaptığına dair haber yapanları FETÖ'cülükle suçlamıştı. Ama ne oldu sonuçta Aksoy, yolsuzluk ve irtikap suçlarından açılan soruşturma sonucu görevden alındı ve maalesef şu anda tutuklu yargılanıyor. 

Aslında Belediye Başkanları açısından cesurca yapılan eleştiriler bir kötülük değil, aksine iyiliktir. Dışandan bakan bir gözün gördükleridir. Yoksa size iftira atılıyorsa zaten iftira tutmaz, kimse de inanmaz merak etmeyin. 

Ancak maalesef Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay da en kolay yolu seçerek her eleştiri yapanı yandaşlıkla ve benzer etiketlemelerle suçluyor. Bunu yaparken de kafasını kuma gömen deve kuşu gibi tüm sorunları çözdüğünü sanıyor. 

Neyse ben lafı çok da uzatmayayım. Başkan Tugay'ın hoşuna gitmese de basın dediğin eliştiri yapar, alkış tutmaz. Ben de kötü adam olmayı seçerek Cemil Başkana o  koltuğa oturma yetkisi veren Karşıyakalı vatandaşların bizlere ilettiği sorulardan bazılarını iletiyorum. 
İsterse cevaplar isterse bizi de türlü kelime oyunları ile suçlayarak bu işten sıyırdığını zanneder.

1 - Değerli Başkanım, Karşıyaka Belediyesine ait tesisleri üçüncü kişilere neden ve hangi şartlarda kiraya veriyorsunuz?

2 - Bostanlı'da Semra Aksu Parkı ve Spor Kompleksi olması gerekirken ve halen o parkta hiç bir tesis yokken, neden içki ruhsatı verdiniz? Bu yeri kime ve hangi şartlarda kiraya verceksiniz?

3 - Son günlerde söylentisi ayuka çıkan bir araç var. 35 KRS 35 pılakalı Volvo marka Belediye şirketine ait arabayı kime tahsis ettiniz. Bu araç 16 Eylül'de bir kaza yaptı. Bu araç kaza yaparken görev icabı mi o bölgedeydi? Araçta kim vardı? Kazaya karışan ticari taksinin ve Volvo marka aracın  hasarı ne kadar ve kim tarafından ödendi?

4 - Mustafa Kemal Mahallesinde, Varyant Evlerinin belediyeye şartlı bağışladığı tesisi Kent A.Ş. yerine neden üçüncü şahıslara kiraya verdiniz ve bu tesisi kiralayanlar bu yere sonradan ilave yapı eklediler mi? Ekledilerse bu işlem ruhsata uygun muydu?

5 - Karşıyaka İsan Hakları Parkında İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Karşıyaka Belediyesinin tüm eski başkanlarının maskları bulunuyor. Bu anıtta İzmir Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Aziz Kocaoğlu'na kadar tüm eski başkanların maskları bulunuyor. Karşıyaka Belediyesinin de Cevat Durak'a kadar olan tüm eski başkanların maskları konulmuşken, sizden bir önceki Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar'ın maskı neden yok? Bu Başkanın yüz kızartan bir suçu mu var, yoksa Sayın Akpınar Karşıyaka Belediye Başkanı değil miydi? 

6 - Belediye Başkanlığı görevinizi bir kenara bırakıp gazetecilik yapmaya nasıl karar verdiniz, size bu aklı kim verdi? Bu gazete üzerinden pandemi döneminde zar zor ayakta kalmaya çalışan esnaftan reklam/ilan almanız ne kadar etik? Bir tür esnafı haraca kesmek değil mi?


Sonuç olarak, siz ne dersiniz, bizi neyle suçlarsınız bilemiyorum ama inanın size oy vermiş Karşıyakalı bunları sorguluyor. Belki her zamanki alışkanlıkla 'ben bilmiyorum arkadaşlar biliyor' diyeceksiniz. Çünkü benim de bizzat takip ettiğim bir Karşıyaka Belediye Meclisi toplantısında gelen buna benzer sorulara, 'ben de bilmiyorum arkadaşlar biliyor' demiştiniz. Sayın Başkan bilmediğinizi söylediğiniz konularda nasıl karar veriyorsunuz?
 Bilmeyen bir başkan Karşıyakalılara haksızlık değil mi?
Karşıyaka'yı yönetmek, hizmet etmek 'ben bilmem eşim bilir' programına benzemiyor Sayın Başkanım, yol yakınken, siz de bu sorulara vicdanen bir cevap verin derim... 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar