Biraz erken değil mi Pınar Başkan!
Mevlüt KÖMÜR

Mevlüt KÖMÜR

Biraz erken değil mi Pınar Başkan!

02 Ocak 2021 - 03:58

Bayraklı'da Belediye Başkanı Serdar Sandal ile CHP İlçe Başkanı Pınar Susmuş arasında epeydir dışarıdan da görülebilen bir ayrışma var. 

Malum deprem günlerinde bu ayrışma daha da gün yüzüne çıkmıştı. İlçe Başkanı ve ekibi, Belediye ile birlikte hareket etmemiş, bütün deprem destek çalışmalarını ayrı yürütmüşlerdi. 

Son olarak İlçe Başkanı Susmuş, kendinden önceki dönem yapılan seçimlerle göreve gelen mahalle temsilcilerini görevden aldı. Hatta bu görevden almayı İlçe Sekreterinin üyelere bildirmesi gerekirken, İlçe Sekreteri de cebine gelen bilgilendirme mesajından öğrendi.

Bu durum zaten yeterince garip değil mi! İlçe Sekreteri, İlçe Başkanının aldığı kararlardan dahi haberdar edilmiyor. 

Neyse bu görevden alma operasyonu hayli zamandır fısıltı halinde dolaşan bir iddianın da gün yüzüne çıkmasını sağladı. 

Mahalle temsilcilerinin görevden alınmasını bazı partililer, "Pınar Susmuş, gelecek yerel seçimde Bayraklı Belediye Başkan adayı olacak, şimdiden mahalle temsilcilerini kendisine yakın ekiplerden oluşturuyor" dediler. Demekle kalmadılar sosyal medyadan bu iddiayı paylaştılar. 

Aslında bu malumun ilanıydı. Susmuş daha önce de defalarca Bayraklı için aday adayı olmuş bir isim. Hakkı yok mu yeniden aday olmaya? Elbette var. 

Ancak görevde kendi partisinden bir Belediye Başkanı varken; Bayraklı'nın da ilçe olarak bu kadar yoğun hizmete, yatırama; dolayısıyla birliğe, beraberliğe ihtiyacı varken... 

Daha yerel seçime de yıllar varken, bu rekabeti bugünden başlatmak, CHP örgütüne de CHP'li yerel yönetime de zarar vermez mi?

Verdiğini biliyorum.

İlçe yönetiminin 3 gruba bölündüğünü, Başkan Serdar Sandal ile hareket eden ilçe yöneticilerinin Başkan Susmuş tarafından dışlandığını, hatta kendileriyle konuşulmadığını da biliyorum.

Pınar Başkan belli ki gözünü karartış, hedefe kilitlenmiş ve etrafından olup bitenlerden de yaptıklarının dışarıdan nasıl göründüğünden de habersiz. 

Gözünü o kadar karartmış ki, Mansuroğlu Mahalle Başkanlığına Manavkuyu'da ikamet eden birisini atayabiliyor.

Hatta biliyoruz ki Pınar Başkan, etkinliklerinden ilçe sekreterini dahi haberdar etmiyor, ilçe sekreteri de normal vatandaş gibi sosyal medyadan öğreniyor.

Ayrıca ilçe yönetiminden de örgütten de Pınar Başkan'a ulaşmak isteyen bazı kişilerin telefonları asla açılmıyor. 

Siyasette, her makam için herkes eşit hak sahibidir. Talep etme ve talip olma noktasında kimse imtiyaz sahibi değil, zaten demokrasi bu anlamda da fırsat eşitliği demektir. 

Ancak CHP'nin önüne koyduğu 2023 ve 2024 hedeflerine baktığımızda ayrışmaya, kavgaya, kamplaşmaya değil; çok çok çok çalışmaya ihtiyacı var. 

Bunun için elbette birlik, bütünlük, huzur, motivasyon ve bunların sağlanmasıyla elde edilecek sinerji, CHP'nin hedeflerine ulaşmaya yardım edebilir. Yoksa, bu ayukka çıkmış ayrışma Bayraklı gibi hassas dengeleri olan bir ilçede partiye çok şey kaybettirebilir.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar