CHP'NİN CUMHURBAŞKANI ADAYI İNCE Mİ AKŞENER Mİ?
  • Reklam
Mevlüt KÖMÜR

Mevlüt KÖMÜR

CHP'NİN CUMHURBAŞKANI ADAYI İNCE Mİ AKŞENER Mİ?

16 Mayıs 2018 - 13:09

Cumhuriyet Halk Partisinin Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı günlerce merek konusu olmuştu. En sonunda Muharrem İnce ismi açıklandı. Açıklandı açıklanmasına ama halen CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı kim olduğu merek konusu?

Nerden çıktı bu anlamız soru, diye sorabilirsiniz. Mevzu şu;  örgüt içinde Muharrem İnce isminden çok Meral Akşener ismi konuşuluyor.

Bu konuyu CHP Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce de bir programında dile getirdi zaten… ‘Meral Akşener kabul ederse yardımcısı olurum’ dedi.

Aday olan bir ismin rakibinin yardımcısı olabileceğini açılaması akılara çok şeyler getiriyor. CHP Muharrem İnce’yi formaliteden mi aday gösterdi?

İnce çok istediği için mi?

Çünkü CHP ilk seçim gündeme geldiğinde de kendi örgütünden birinin yerine Abdullah Gül’e teklif götürdü. Bazı iddialara göre Ali Babacan’a, Abdullatif Şener’e de teklif götürdüler.

Bu iddiaları Muharrem İncen’in o söylediği söz doğrular gibi…

Şimdi Muharrem İnce’ye sormak lazım; o kadar istekliydin aday olmak için ve aday da oldun. Seçim çalışmaları yapıp kazanmak için elinde geleni yapmak yerine neden rakip başkan adayın yardımcısı olurum, arabanın üstüne çıkarım Türkiye’nin her yerine giderim, diyorsun.

Kazanması için kendisi için yapmadığını başka aday için yapacağını söyleyen bir aday için ne düşünürsünüz? Kendisine güvenmeyen birine örgüt nasıl güvenir, kim oy verir.

Burada aklıma şu gelmiyor değil; Sayın Muharrem İnce İyi Partiyle anlaşmıştı, aday gösterilmeseydi İyi Partiye geçecekti. Bu iddia da bir ara kulislerde dolaştı.

Muharrem İnce de örgüte tam destek görmeyeceğini görmüş olmalı ki ‘Akşener kabul ederse yardımcısı olurum kazanması için her türlü çalışmayı yaparım’ diyor.

Şimdi soruyorum CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı kim?

Ben kim olduğunu anlamamakla beraber CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener olduğunu düşünenlerdenim. Bu çok bilinmeyenli sorunun cevabını nasıl olsa çok yakın zamanda öğrenmiş olacağız.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar