İstediğini elde etti istifa etti gitti
Mevlüt KÖMÜR

Mevlüt KÖMÜR

İstediğini elde etti istifa etti gitti

12 Nisan 2019 - 22:48

AK Parti İl Başkanı Aydın Şengül yerel seçimleri kendi lehinde çok güzel kullandı ve İzmir’in tüm ilçelerinde kendi tanışlarına meclis üyesi aday listelerinden ilk sıraya yerleştirdi. 

Her ne kadar bu seçimlerde AK Parti başarısız olsa da seçimin karlı çıkanı Aydın Şengül oldu. Şengül’ün partililere rağmen tepelerine indirdiği meclis üyesi adayları, aday oldukları ilçelerde kendileri için bile oy kullanamadılar. Yani ortaya atılan bir diğer iddia da bu aslında ‘Şengül’ün adayları başka ilçelerden gelen şahıslardı.’

Şimdi görevinden istifa ettiği açıklanan Şengül her ne kadar partiyle bağlarını koparsa da adayları onun 5 yıl boyunca elinden tutacak. Olan burada ilçedeki vatandaşa olmuş oldu. 5 yıl boyunca Şengül’e çalışan meclis üyeleriyle muhatap olacaklar.

Yapılan bu haksızlık bir tek vatandaşa olmadı. AK Parti İzmir Teşkilatı içerisinde yetiştirilen gençler de bu haksızlığın tadına vardı. Şengül bu davranışıyla, aday listesinin içinde teşkilattan kişilerin üst sıralarda olarak Belediye Meclislerinde çalışmasının da önüne geçti. 

Şimdi de elde ettiği kar ile istifa etti. Şengül, teşkilatının yüzüne nasıl bakıyor? Açıkçası merak konusu oldu.

Nihat Zeybekci’nin seçim sürecinde kaybetmesinde bir etki de bu oldu zaten. İlçenin vatandaşın ihtiyaçlarını karşılayabilecek meclis üyeleri yerine Şengül’ün ihtiyaçlarını karşılayacak meclis üyeleri getirildi. 

Demem o ki bir seçim geride kaldı

Şengül önüne baktı

Yandaşlar yolunu buldu

Olan yine garibana oldu

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Nilgün Tosun
  3 yıl önce
  Seçimi izmir,de Kaybeden Oyunu Veren Halkımız Oldu Kim Gelirse Gelsin Kapılar Kapalı Olacak
 • konaklı
  3 yıl önce
  genci gibi ilçe bş larıda alacağını aldı konakta D.4 oy a*** gülteoeden aday o***lardan bir kişi seçilecek yerde yokken .1 oy a*** mardinlilerin yoğun yaşadığı basmane ballı kuyu kaleden biri ikinci sıra biri 10 sıra diğeri 14 sıra biride kontejandaan olmak kaydiyle 4 adet aynı şehirden aday listesine koyan bölgeci başkan bölgesine sy şengülle beraber diyetini ödemiştir

Son Yazılar