Seçim sonrası?
Mevlüt KÖMÜR

Mevlüt KÖMÜR

Seçim sonrası?

20 Haziran 2019 - 14:59

Yenilenecek İstanbul seçimlerinin sonucunda ne olacağını kestirmeye çalışalım biraz

Klasik bir cümleyle 23 Haziran için şunu diyerek başlayacağım, ‘Sadece İstanbul seçimi değil Türkiye’nin kader anı’

Sandıktan iki adaydan biri çıkması muhtemel… Peki, bir aday İstanbul Belediye Başkanı oldu da diğer aday ne yapacak?

Ortada 23 Haziran seçimlerine ön görü kazandıracak anketler, teoriler, belgeler geziyor. Seçim sonucunda bir taraf başkan olacak da diğer taraf için sonuçlar nasıl gelişecek?

İki aday da Türkiye’nin gündeminde genel seçime hazırlanırcasına rekabet ediyorlar. İkisinin de büyük kitleleri oluştu. Bu seçim sonucunda kaybedenin değil de iki tarafında kazanacağı görüşündeyim.

Bazı söylentilere göre ki sizlerinde kulağına gelmiştir ya da siz de bu çıkarımlarda bulunmuşsunuzdur, Millet İttifakı Adayı Ekrem İmamoğlu için CHP genel başkanlığını hedeflediği konusunda bir yakıştırma var. Eğer bu doğru bir yorumsa İmamoğlu, seçimlerde kazansın veya kazanmasın sonucunda kendisini Genel seçimlerde manifestosunu uygularken görebiliriz.

Peki, Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım için nasıl bir sonuç olur? Yıldırım, seçimi kazanırsa olacaklar çeyrek asırdır ortada! Yani AK Parti Belediyeciliği İstanbul’da devam edecek. Seçim sonucunda kazanamazsa Binali Yıldırım’ı nasıl bir konumda göreceğiz o merak konusu…

Bugüne kadar Ulaştırma Bakanlığı, Başbakanlık, Meclis Başkanlığı ve İzmir Milletvekilliği makamlarında gördüğümüz Binali Yıldırım, beklediği sonucu elde edemezse nasıl bir görev üstlenecek?

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar