Şengül, Turan savaşlarının nedeni nedir?
Mevlüt KÖMÜR

Mevlüt KÖMÜR

Şengül, Turan savaşlarının nedeni nedir?

18 Nisan 2021 - 15:36 - Güncelleme: 18 Nisan 2021 - 15:50

AK Parti İzmir İl Kongresi öncesinde ortaya “ses kaydı” çıkmış, iddialara göre ise sesi kaydedilen kişi AK Parti İzmir eski milletvekili ve il başkanı Aydın Şengül idi. Aydın Şengül’e ait olduğu söylenen ses kaydında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında söylediği iddia edilen “alzheimer” sözü yer alıyordu.  

Konunun medyaya düşmesinden sonra açıklama yapan Aydın Şengül, “Aktif siyaseti bırakmış parti üyesi olarak, hâlâ benim üzerimden partimin yıpratılmaya çalışılması ve bunun kongre sürecine denk getirilmesi, oldukça manidardır. Bir kez daha belirtmek isterim ki, şahsıma ait olduğu iddia edilen ses kaydı ve basında yer alan içerikler, kesinlikle tarafıma ait değildir. Benim, Sayın Cumhurbaşkanımıza ve partime olan sevgimi, sadakatimi ve bağlılığımı, omuz omuza vererek partim ve ülkem için birlikte yürüdüğüm yol arkadaşlarım çok iyi bilir” ifadelerini kullanmıştı.

Hızlıca disipline gönderilen Şengül AK Parti’den ihraç edilmişti.

Peki bu kaset olayı neydi? Kim kaydetmişti?

Aydın Şengül’ün AK Parti’den ihraç edilmesine neden olan ses kaydını yapan kişi Mustafa Kemal Turan olduğu iddia edilmişti.

Turan daha sonra bir televizyon programında çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu.

Turan, Aydın Şengül’ün 1 milyar dolarının olduğunu iddia ederek, “Böyle bir mal varlığı olur mu? Bu 1 milyarın hesabını sormak lazım. Bu büyük bir yozlaşma. Bunun önüne geçmek lazım” ifadelerini kullanmıştı.

Bu konular doğrultusunda birkaç şey sormadan geçemiyoruz…

Bu iddia edilen para mevzusu sonrası Maliye Bakanlığı herhangi bir inceleme başlattı mı, para nerden geldi araştırmasına girildi mi? Eğer ki böyle bir para varsa Aydın Şengül bu parayı nasıl ve nereden elde etti?

Velev ki bu iddia gerçek değilse; Aydın Şengül, Mustafa Kemal Turan hakkında dava açtı mı? Dava açmadıysa neden susuyor?

Son olarak da; Mustafa Kemal Turan, Aydın Şengül’ün partiden ihraç edilmesine neden olduğu bu çekişme nedir, neden oluştu?

Bu soruların cevabı bütün bu yanlış anlaşılmaları ortadan kaldırır kanaatindeyim.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar