CHP'nin İzmir düğümü
Çiğdem CANPOLAT

Çiğdem CANPOLAT

CHP'nin İzmir düğümü

25 Ocak 2019 - 09:01 - Güncelleme: 25 Ocak 2019 - 12:03

CHP, İzmir adayını belirleme de uzun zamandır bir kaos yaşıyor. Büyükşehir adaylığı için Tunç Soyer ve Tuncay Özkan’ın adı geçiyor derken Aziz Kocaoğlu’nun tekrar aday olacağı haberi gündeme bomba gibi düşmüştü.

Daha başından beridir ‘Kocaoğlu tekrar aday olacak bakın görün’ dediğim tezimi de böylece doğrulamış oldu kendileri. Kocaoğlu’nun tekrar aday olma çıkışıyla birlikte CHP’nin İzmir düğümü daha da dolandı. Bu düğüm Pazar günü çözüleceğe benziyor ama aday açıklandıktan sonra parti içinde başka bir kaos yaşanır mı onu da zaman gösterecek.

Zaten gerçekleşecek olan Parti Meclisinde, bu seferde İzmir adayı çıkmazsa İzmirliler isyanı basacak gibi duruyor. Adayını dört gözle bekleyen seçmenler her seferinde bir erteleme haberiyle karşılaştı. AK Parti’nin İzmir Büyükşehir Adayı Nihat Zeybekci çalışmalarına başlamış baya da yol kat etmişken CHP’nin İzmir’de bu kadar geçe kalması ister istemez birçok soruyu da beraberinde getiriyor.

Mesela, CHP İzmir’i bu kadar mı kesin görüyor,

Mesela, Millet İttifakı’nda aday belirleme de bir anlaşmazlık mı yaşanıyor,

Mesela Genel Merkez’de bir Kocaoğlu baskısı mı var gibi gibi…

Sorular böyle uzar gider…

Ha birde şey var. İnsan bu ya, kulağın duyduğunu dil söylüyor. Öyle ki söylenenlere göre Kocaoğlu Tunç Soyer’in aday olmasını hiç istemiyormuş. Geçen haftalarda gerçekleşen Parti Meclisi’ne de Tunç Soyer’in meclise adının sunulmasının önüne geçmek için tekrar adaylığını koyduğu konuşulup duruyor. Gerçek böyledir veya değildir orasını bilmem ama İzmir seçmeninin artık bir isim beklediği gün götürmez bir gerçek.

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • H.Satıroglu
  6 ay önce
  Düğümü yaratan Kılıcdaroglu.Konuyu bu hale getirmeden bir baskan olarak İzmir secmeninin nabzina gore karar verip isi bitirmesi gerekirdi.
 • Aysenur Kocatürk
  6 ay önce
  Ellerine sağlık.Nice başarılara.
 • Ezgi Yiğit
  6 ay önce
  Öncelikle bu yazını tebrik eder başarılarının daim olmasını dilerim. Ikinci olarak bence Izmir\'e taze bir kan lazım. Aziz Kocaoğlu yıllardır Izmirin başında ve miyadını doldurdu. Izmir\'e vizyon sahibi ve o güzel şehrin hakkını verebilecek yeni bi isim şart
 • M.VAROL
  6 ay önce
  Başarılarının devamını dilerim
 • Ayşenur Güler
  6 ay önce
  Ellerine sağlık canım. Başarıların daim olsun.

Son Yazılar