Kendi ülkende turist olmak…
Yasemin ANLAR

Yasemin ANLAR

Kendi ülkende turist olmak…

02 Eylül 2019 - 09:18

Milletin iliği kurudu, paralar yabancıların cebini doldurdu…

Geçen arkadaşımın biri çocuğunu da almış Pamukkale Travertenlere çıkmış. Girişte 70TL kişi başı ödeme yapmışlar. Biraz daha yukarı çıkmışlar Müze kartları ile giriş yapmışlar, 95 TL. Müze kartı hiçbir işe yaramamış.  Daha sonra acıkmışlar ve susamışlar… Fiyatları duyunca dudağım uçukladı.

Küçük 50 cc su 20 TL.  Evet, yanlış duymadınız, hamburger ve patates ise, 90 TL. Havuz 60 TL ve işin acı tarafı engelli, yaşlı ve çocuklardan da müze kartı olmasına rağmen para alarak Türkiye’deki anayasal haklar bile hiçe sayılıyor. Bu bir nevi askersiz ülkeyi işgaldir. 

 Türkiye Cumhuriyet’inde TC. Vatandaşı olan kişiler kendi vatanında turistlik ve tarihi yerleri gezmeye kalktığında ve çocuklarına kültürümüzü göstermeye çalıştığında kendi vatanında maalesef turistten de turist!

Meğer işin aslı daha da vahim…

Türkiye’nin en çok ziyaret edilen alanları Müzeler, Topkapı Sarayı, Ayasofya, Topkapı Sarayı Harem Dairesi, İstanbul Arkeoloji, Türk ve İslam eserleri, Efes, Göreme, Pamukkale travertenleri Müze Ören yerlerinin de içinde bulunduğu 54 Müze ve Ören yeri,  İsrailli şirket Sicpa tarafından 9 yıllığına işletilecek.

Hal böyle olunca Türkiye’nin turizm kazancı, maalesef İsrailli firmanın cebine girecek.

“Türkiye ve Brezilya, güvenli bir ürün tanımlama, izlenebilirlik ve vergi mutabakat sistemini uygulayan ilk ülkelerdi” ifadelerine yer veren Sicpa firmasının ortağı ve yöneticisi Philippe Amon’un, Siyonist JN1 adlı haber kanalı, Yahudi Dünyası Konferansı (Jewist Wold Conference) ile Kudüs’te Müslümanların mukaddeslerini çiğneyen işgalci İsrail’in önemli kurumlarından Siyonist Herzilya’nın da finansal destekçilerinden biri olduğu sitesinde belirtildi.

Müze giriş ihalelerinde yabancı firmalara verilen turistlik alanlarımız… Ve vatandaşa 70 TL karşılığında çıkartılan müze kartları ve her yerde geçerliliği olmaması akıllara bin bir türlü soru getiriyor.

Türkiye asgari ücretle, geçinmeye zorlanırken, çağdaş köleliğimizin bir örneği daha ortaya çıkmış durumda. Biz ise hala ekonomik krizden ve geçim derdinden yana yakıl yaşamaya çalışalım.

Aslında milli gelirin ne kadar yüksek olduğunu ama paraların kimlerin cebine girdiğinin belgelerini bu yapanların cebinden çıkmasını dileyerek, umarım bu ülkede turist olarak gezmek zorunda kalmadan değerlerimizi en kısa sürede kurtarır. Milli değerlerimize ve toprağımıza sahip çıkalım diyorum.

‘Birisi ülkede turizm bitti mi? Yok artık turist bir şey kazandırmıyor mu?’ dediğini duyar gibiyim. Daha da önemlisi esnaf bu konuda hangi yolu izleyeceğini şaşırmış durumda.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar