BAYRAKLI’DA NELER OLUYOR?
AÇIK GÖRÜŞ

AÇIK GÖRÜŞ

BAYRAKLI’DA NELER OLUYOR?

09 Eylül 2016 - 18:55

Anlaşılan İzmir’de siyaset yeni bir dönemece giriyor.  Bunu nereden anlıyoruz?

Siyasetin fay hatlarındaki hareketlilikten elbette…

İzmir’deki aktif fay hatlarından biri Bayraklı… Bayraklı Ak Parti açısından İzmir’in kapısını açacak en önemli ilçe; Cumhuriyet Halk Partisi açısından da İzmir’deki hakimiyetini koruduğunun göstergesidir. Dolayısıyla siyasi çekişmenin en güçlü olduğu ilçe olarak Bayraklı, size İzmir siyaseti ile ilgili çok önemli ipuçları verir.

İşte o Bayraklı bugünlerde krater gölü gibi fokurdamaya başladı. Bu fokurdamalar bir süre sonra patlayacak olan yanardağın habercisi gibi…

Peki Bayraklı’da ne mi oluyor?

İşte benim kulağıma gelenler;

Bir kere Bayraklı Belediye Meclisinde ciddi bir huzursuzluk var.

CHP Grup Başkanvekili Hatice Tatlı’nın istifası ile bu durum söylenti olmaktan çıkıp, nesnellik kazanmış oldu.

İkinci iddia ise Bayraklı’nın CHP’li meclis üyelerinin 3 gruba ayrıldığı yönünde. Hatta dahası da konuşuluyor. Deniliyor ki;

2014 yerel seçimlerinde Ak Parti’den CHP’ye geçen meclis üyeleri çok mutsuzlar ve yuvaya dönmek için adeta bahane bekliyorlar.

Hatta yuvaya dönerken yanlarında birkaç tane de CHP’li meclis üyesini götürebilecekleri dahi iddia ediliyor.

Çünkü bugünlerde ilçe başkanı dahi bulunmayan Bayraklı Ak Parti teşkilatının, CHP’nin küskünlerini transfer etmek için harekete geçtiğini duymayan kalmadı.

Sizin de anlayacağınız gibi Bayraklı Meclisinde durumlar oldukça karışık. Şimdi bu kadar karışık ve patlamaya hazır olan meclisin önünde CHP Grup Başkanvekilliği seçimi var.

Eğer bu seçimde işler ters gider de ayrılığı körükleyecek gelişmeler olursa, işte o zaman yanardağın patladığına hep birlikte şahit olacağız.

37 üyeli Bayraklı Belediye Meclisinin 22 Cumhuriyet Halk Partili, 15 tane de Ak Partili üyesi var. Siyaset bu; yarına ne olacağını bugünden kestirmek güç ama “CHP, iktidar olduğu ilçede mecliste azınlığa düşebilir” diyenlere bile ‘bu imkansız’ diyemiyorsunuz.

Zaten bunun daha önce İzmir İl Genel Meclisinde örneğini de yaşadık.

Peki Ak Parti’de durumlar nasıl?

Malum Yakup Gülcan, Genel Merkezin isteği üzerine yönetimiyle birlikte istifasını sundu. Şimdi o koltuk boş ve o koltuğu isteyen çok isim var.

Genel Merkezin, yeni ilçe başkanı konusunda ince eleyip sık dokumaya çalıştığı belli… Fakat, Genel Merkezin yürüttüğü bu süreci beklemeye sabrı yetmeyenler var. Hatta bunun da ötesinde Ak Parti'nin gölgesinde iş yürüten çıkar lobileri hemen harekete geçtiler. Bu lobinin ilk hamlesi de basın üzerinden bazı isimleri piyasaya sürmek oldu. 

 Ak Parti Genel Merkezi, İzmir’in en önemli ilçesinde bu tuzağa düşer mi, onu da göreceğiz.

Kısacası Bayraklı, her zaman olduğu gibi İzmir’in en hareketli ilçesi olmaya devam ediyor. Yakından izlemekte fayda var…

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar