CHP KULİSLERİNDE DELİ SORULAR…
AÇIK GÖRÜŞ

AÇIK GÖRÜŞ

CHP KULİSLERİNDE DELİ SORULAR…

26 Aralık 2018 - 16:26 - Güncelleme: 26 Aralık 2018 - 23:22

İzmir ve tüm Türkiye adeta nefesini tutmuş CHP’nin İzmir Büyükşehir ve kendisinde olmayan 8 ilçenin Belediye Başkan Adaylarının açıklanmasını bekliyor. Gecikmenin kaynağında cevaplanması gereken CHP kulislerindeki DELİ SORULAR var.

Sorular doğru ise ya CHP Genel Merkezi İzmir il örgütünü ve yöneticilerini ezip geçecek, ya da İzmir’i AK Partiye hediye edecek. 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun başkanlığa nokta koyacağı şüphe götürmez bir noktaya taşındı. Ama CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’nin Kocaoğlu’nun ardından siyasete devam edip etmeyeceği kulislerdeki önemli bir soru... İl Başkanı Yücel devam etmek istiyorsa kulislerin merak ettiği soruları açık yüreklilikle cevaplamalı…

CHP Kulislerinde Başkan Yücel’e yöneltilen sorular;

1-İl Başkanının ilçelerde onlarca aday adayı var iken Sivil Toplum Kuruluşlarına, Oda temsilcilerine ve bazı muhtarlara ilçesindeki sadece 3 aday adayının ismini vererek hangisini tercih ettiğini sorduğu doğru mudur? Doğru ise bu üç ismi İl Başkanı hangi kritere göre belirlemiştir?

2-CHP’nin genç İl Başkanı ilçelerde birlik ve beraberlik kahvaltılarına Belediye Başkan aday adaylarının tamamını davet etmediği, CHP Genel Merkezinin baskısıyla ancak diğer aday adaylarına davet gönderildiği doğru mudur? Doğru ise aday adaylarının tamamı neden davet edilmiyor?

3-İl Başkanı ve İlçe Başkanları aday adayları ile birlikte olduğu dakikalarda İl Başkanı Yücel birlikten samimi bir çalışmadan bahsederken aynı ilçenin sokaklarında başkanın etrafındaki aday adaylarının tamamının isminin olmadığı, sadece 4 aday adayının isminin olduğu anketi il başkanlığının yaptırdığı doğru mudur? Doğru ise 4 isim neye göre belirlenmiştir ve diğer aday adaylarından samimiyet beklerken aynı samimiyet yaptırılan anketlerde neden gösterilmemiştir?

4-Genç İl Başkanı Yücel’in CHP’nin 2014’te kaybettiği 8 ilçenin önemli bir kısmanda ilçe dışından bir ismi Belediye Başkan Adayı olarak atayacağı ‘Ağabey formülü’nü uygulamak istediği doğru mudur? Doğru ise ilçe dışındaki isimlere kendi partilileri ve ilçe başkanları sıcak bakmazken AK Parti, MHP ve İYİ Parti seçmeninden nasıl oy istenecek?

5- “CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığından başkasını kabul etmem. Aday Adayı olmadığım bir ilçeden Başkan Adayı olmayı kesinlikte istemem ve etik bulmam” diyen CHP İzmir eski Milletvekili Musa Çam’a İl Başkanının CHP Menderes Belediye Başkan Adaylığını teklif ettiği ve bu konuda kulis yaptığı doğru mudur? Doğru ise 13 Belediye Başkan aday adayından ve ilçe yönetiminden alacağı tepkinin yanında AK Parti, MHP ve İYİ Parti seçmeninden nasıl oy almayı planlamaktadır?

Partilileri ve kamuoyunun cevaplamasını istediği sorulara CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel doğrudur ama diye başlayan bir cümle kurar ise? Başkan Kocaoğlun’dan sonra uzun soluklu bir siyaset düşünmüyor demektir.

Doğrudur ama diye başlayan bir cümle kurar ise genç başkan CHP Genel Merkezinin kendisini bu aday belirleme sürecinde ezip geçmesine evveli günden hazır demektir.  

Bekli de bu soruların cevabını bildiği için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Yardımcılarından Seyit Torun, Oğuz Kaan Salıcı ve ekibi İzmir’in adaylarını açıklamayı sürekli öteliyor ve erteliyor!!!

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar