AK PARTİ’DE DEĞİŞİM BASKISI VE DİRENENLER!
AÇIK GÖRÜŞ

AÇIK GÖRÜŞ

AK PARTİ’DE DEĞİŞİM BASKISI VE DİRENENLER!

08 Ağustos 2017 - 16:42

Ak Parti İzmir teşkilatında il ve ilçe başkanlıkları için hareketlilik başladı.

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı R. Tayyip Erdoğan’ın partideki metal yorgunluğa yönelik çıkışları sertleştikçe, parti tabanında da değişim arzusu yükselmeye başladı.

Ancak bu değişim beklentisi karşısında mevcut yöneticiler de gardını almaya başladı. Elbette herkes öncelikle koltuğunu korumaya bakıyor.

Ancak bu mümkün olmazsa en azından kendi yerlerine kendi ekiplerini bırakıp gitmek istiyorlar.

Yani hesap şu, siz bizi gönderiyorsunuz ama getireceğiniz adamları da biz ayarlarız, onlar da bizim bir dediğimizi iki etmezler, diyorlar.

 

Ak Parti İzmir İl Başkanlığı da çoktan kulislerin yapıldığı koltuklardan biri…

Şimdiden kulislerde isimler sayılıyor, çalışmalar yapılıyor, lobiler devreye girmiş, gelecek yeni isimlerin kendilerinden olması için canla başla çalışıyorlar.

Peki İzmir İl Başkanlığı için hangi isimler geçiyor?

Orayı kalbinden geçiren çok ama konuşulan belli başlı isimler şöyle:

Ak Parti Konak İlçe Başkanı Temel Yıldırım,

İl eski yönetim kurulu üyesi Tanıtım Medyadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Aziz Demir, Geçtiğimiz yerel seçimlerde Aliağa Belediye Başkan aday adayı olan İbrahim Etem Yorulmaz.

Hatta Bayraklı İlçe Başkanı Özgür Hızal…

 

Tabi arka planda çalışma yapan önereceği bir ismin il başkanı olması için yoğun mesai harcayan isimler de var. Mesela İl eski Başkanı ve 24. Dönem İzmir Milletvekili Aydın Şengül…

Elbette mevcut İl Başkanı Bülent Delican da koltuğundan vazgeçmiş değil.

Onun da koltuğunu korumaya yönelik çalışmaları var.

Ancak işin doğrusunu isterseniz ben bu hesaplardan hiç birinin tutacağını sanmıyorum.

Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ın söylemleri ve Genel Merkezden edindiğim bilgilere göre il ve ilçe başkanı olacak isimler için önemli kriterler belirlenmiş.

Doğal olarak ilk kriter; il ve ilçe başkanlarının veya yakınlarının FETÖ terör örgütü ile en ufak bir ilişiğinin olmaması geliyor.

İkinci önemli bir kriter mevcut yöneticilerin görevdeyken bulunduğu il veya ilçede aldıkları oy oranları çok iyi analiz edilecek.

Bu noktada neredeyse 10 puan ekside olan İzmir’de ciddi bir değişimin olması kaçınılmaz görünüyor.

Ayrıca atanacak veya kongrelerde aday olacak isimlerin parti tabanında ve halkta bir karşılığının olup olmayacağına da ciddi bir şekilde bakılacak.

Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi artık iktidar olmak zor çünkü yüzde ellinin üzerinde oy almadan iktidar olunmuyor.

Her şeyden öte Ak Parti kuruluş ruhuna dönmek istiyor.

Devletle iş yapanlar, siyaseti partinin kartvizitini kendi çıkarları için kullanmak için yapanlar, şaibeli işlerin içerisine girmiş olanlar, partinin hiçbir kademesinde görev alamayacaklar.

Ak Partinin yeni yönetim kadrolarının bu kriterler etrafında oluşması bekleniyor.

Hayırlısı diyelim ve bekleyip görelim. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar