HÜSNÜ BOZTEPE BAYRAKLI DOSYASINI NE ZAMAN AÇIKLAYACAK?
AÇIK GÖRÜŞ

AÇIK GÖRÜŞ

HÜSNÜ BOZTEPE BAYRAKLI DOSYASINI NE ZAMAN AÇIKLAYACAK?

27 Haziran 2016 - 12:31

Ak Parti Yerel Yönetimlerde Sorumlu Başkan Yardımcısı Hüsnü Boztepe, bu son günlerde ilçe belediyeleriyle uğraşıyor, her geçen gün yaptığı açıklamalarla bir ilçede fırtınalar koparıyor.

Boztepe’nin açıkladığı dosyalardaki iddialar kadar eleştiri dozu da giderek yükseliyor.

İşin ilginç yanı, Boztepe en iyi bildiği belediyelerden değil, dosya açıklamaya Menemen, Çiğli gibi daha az tanıdığı belediyelerden başladı.

Doğal olarak hepimizin aklına şu soru geliyor: Hüsnü Boztepe, beş yıl belediye meclis üyeliği yaptığı Bayraklı Belediyesiyle ilgili de bir dosya açıklayacak mı?

Öyle ya Boztepe Bayraklı’da siyaset yaptı ve aynı zamanda belediye meclis üyeliği yaptı. Bu durumda da Boztepe’ye, Bayraklı Belediyesinin her şeyini bilen adam gözüyle bakabiliriz.

Kaldı ki diğer ilçe belediyeleri gibi Boztepe’ye bilgi gelmesine de gerek yok. Çünkü Boztepe, Bayraklı’yı bizzat biliyor.

E o zaman şeytan insanın aklını kurcalıyor. Diyor ki Hüsnü Boztepe neden Bayraklı’dan uzak duruyor? Hem de Bayraklı Belediyesinin bu kadar soruşturmaya konu olduğu, mahkeme koridorlarına taşındığı bir dönemde Boztepe’nin elinde hiç mi bir şey yok.

Bu soruları sorduğum bir ortamda kulağıma bazı farklı iddialar geldi. İddia o ki Boztepe, Bayraklı Belediyesi hakkında hiç bir şey söylememekten çok haklıymış. Haklı derken kendi açısından haklı… Çünkü bir şey söylese; Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ’ın da Boztepe hakkında söyleyecek çok şeyi varmış.

İddia kaynağı diyor ki Hüsnü Boztepe, daha önceki yerel seçimlerden önce Karabağ’a gitti ve dedi ki; ‘beni meclis üyesi yazarsan bu Ak Parti hakkından gelirim.’

Güya Boztepe daha çok şeyler söylemiş ve Hasan Karabağ’ın Boztepe ile ilgili heybesi dolu olduğu için de Boztepe, Bayraklı’yı es geçiyormuş.

Tabi ki bunlar ispatlanıncaya kadar birer siyaset dedikodusundan ibaret ama o role soyunmuşken biz vatandaşın da Hüsnü Boztepe’den Bayraklı ile ilgili bir şeyler beklemeye hakkı olduğunu düşünüyoruz. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar