Bir de hayvanlarla mı uğraşacaksınız!!!
Didar DEMİRCİ

Didar DEMİRCİ

Bir de hayvanlarla mı uğraşacaksınız!!!

24 Ocak 2020 - 18:22

Popülerliği pek de önemsenmeyen bir konu sanırım! Ya hayvanseverler pek samimi değil ya da Belediye içerisinde veteriner diye kasap çalıştırıyorlar.

Son zamanlarda sokak hayvanlarının aşırı saldırgan olduklarıyla ilgili ya da sokaktaki hayvanlara yapılan zulümlerle ilgili vatandaşa kulak kabartıyorum.

O kadar çaresizce yaşananları anlatıyorlar ki!

Şimdi gelelim bugün duyduklarıma…

Bir yere uğramak durumunda kaldım. Orada ilk etapta tavana asılı köpek fotoğraflarını fark ettim. Hoştu doğrusu…

Ardından derdimi beyan ettim, ilgilendiler derken çenemiz düştü, laf lafı açtı ve mesleğimi öğrendiğinde sürekli duyduğum o şikayeti yineledi. Bu kadar duyduktan sonra ben burada dile getirmek ve yetkililere sesimi duyurmak istedim.

Nedir o şikayet diye sorarsanız, ‘Sokak hayvanlarının aşırı saldırgan olması, sürü halinde gezmesi, zehirlenmeleri, hasta olmaları’ vesaire.

Bu defada bir köpeğin hastalanması karşısında belediye veterinerlerinin olaya yaklaşımı konusundaki şikayetleri dinledim.

Kapının önünde sürekli duran bir sokak köpeğinin rahatsızlandığında yaşadığı talihsiz olayı anlatan arkadaş olay hakkında şunları dile getirdi:

“Köpek hastalıktan kıvranıyor, çaresiz bir şekilde inliyordu. Ben de bunu görünce belediyenin veteriner hizmeti veren birimini aradım onlardan yardım istedim. Fakat şu an mesai saatleri dışındayız, bu tarz vakalarla değil de işte araba çarpması falan olduğunda geliyoruz dediler.”

Tüm bunları sıkıla sıkıla anlattı. Öylece…

Şimdi ben de soruyorum. Siz neden varsınız? Nasıl bu tarz vakaları ciddiye almazsınız?

Belediye Başkanları sokak hayvanları için bu kadar dikkat ediyorken siz gelen acil durum çağrılarına nasıl bu şekilde cevap veriyorsunuz?

Sokak hayvanları canlı değil mi? Onlara nasıl mesai uygularsınız? İlla ölecek durumda mı olmaları gerekiyor gelmeniz için?

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar