ÇIĞLIK ATMAK İSTİYORUM!
Didar DEMİRCİ

Didar DEMİRCİ

ÇIĞLIK ATMAK İSTİYORUM!

29 Mayıs 2019 - 16:37

Kelimeleri seçerek yazmak durumunda olduğumdan kibar davranmak zorundayım fakat içimdekini ve siz okurlarımızın içindekileri de biliyorum. -ki aslında layık oldukları, duymaları gereken o!-

Nasıl olur da küçücük bir çocuktan faydalanmaya çalışırlar, nasıl olur da bu yaptıkları pisliği o masum yavruları öldürerek örtmeye çalışırlar ve nasıl olur da bir yazar bozuntusu çıkar da bunu çayını kahvesini alıp rahat rahat sayfalara güzelmiş gibi yazar?

İnanın aklım almıyor!

Teknoloji ilerledi, iletişim çağındayız fakat hala hayvani güdülerle hayatını devam ettiren, insan olabilmek için bir şeyler yapamayan ve sorgulayamayan beyinler var!

Çığlık atmak istiyorum, gerçekten! Yeter artık!

Sapkın, asalak gibi yaşayan, şu dünyaya küçücük de olsa bir faydası olmayan insanlardan bahsediyorum! Hasta diyin, kılıflar uydurun ama bunun çaresi o kılıflarda değil! İdam hiç değil!

Ülke olarak ulaşmamız gereken insanlar bunlar. Bir veba gibi dünyaya yayılmış salgın bir sapkınlık!

İnsanları bilinçlendirmek gerekiyor! Neyin ne olduğunu öğretmek gerekiyor!

Gündem o kadar boş şeylerle dolu ki küçük yavruların çığlığını duyamıyoruz maalesef!

Ben çocukken saat kaç olursa olsun kapımızın önünde akşama kadar oynardım. Ne zaman annem çağırır ya da ne zaman yorulursam o zaman eve girerdim. Şimdi ise evinin dibindeki, kapı komşuna güvenip çocuğunu gönderemiyorsun!

Eğitim Şart!

Eğitim şart, ahlaki değerleri öğretmek şart, insanlara sorgulamayı öğretmek şart… Şu zamanda yaşanan bu kadar olayın bir daha tekrarlanmaması için şart olan çok şey var.

Peki, nereden başlamak lazım? Ne yapmak lazım? Gidip ne demek lazım?

Bunu yapan iki ayaklılar sosyal hayatta kendini kanıtlayamamış, aile içerisinde ve toplumda dışlanmış, sevgi eksikliğiyle büyümüş ve bu gibi sebeplerden evrimini tamamlayamamış yani insan olamamış canlılar.

Bu etkileri bir şekilde düzeltmeli, hayatındaki eksikleri tamamlamalı, sağlıklı düşünmesini sağlamalıyız.

Suç işleyen kişiye kesinlikle sevgi gösteremeyiz biliyoruz! Ben de gösteremem, zaten göstermeyelim de! Ben yaşanmadan eğitilsin, bu hastalığın aşısı yapılsın diyorum. Hasta olmuş ve bu suçu işlemiş iki ayaklı zaten iflah olmaz! Olacağına da inanmıyorum!

Ben, çocuk istismarı haberleri yazmak değil; çocuk şenliklerini, çocukların başarılarını, hayata insanlara faydalı nasıl birey olduklarını duyup yazmak ve yaymak istiyorum.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Elif Buse ÇOMAK
    1 yıl önce
    Yüreğine sağlık kuzen böylesi dünyada kalmadı düzen sayacak birçok şey var ve malasef değişmeyen...

Son Yazılar