Bir de profesör olacak başımıza
Didar DEMİRCİ

Didar DEMİRCİ

Bir de profesör olacak başımıza

31 Ocak 2020 - 18:06 - Güncelleme: 31 Ocak 2020 - 18:52

"Gayretullaha dokunmak edebiyat değildir. AIDS, Ebola virüsü, Avustralya, Çin gayretullaha dokundu, azap geldi. Maazallah biz de zinayı, livatayı yasallaştırırsak, Allah'ın helal kıldığı yaşta evliliği tecavüz sayarak, mutlu yuvaları bozarak gayretullaha dokunmayalım. Az kaldı."

Bu sözleri gören, duyan var mı? Varsa ne anladı çok merak ediyorum! Çünkü bu sözlerin sahibi bir de profesör olacak kişi aldığı tepkilerin üzerine açıklama yapmış, ben öyle demek istemedim benim sözlerim bazı art niyetli kesimler tarafından çarptırıldı demiş…

Affedersin! Çarptırıldı?

Kusura bakma da o isminin başında yer alan titrin var ya ondan utan sen önce!

Kim, neyi çarpıtsın?

Sen ne yazdığını çok iyi biliyorsun!

Milleti galeyana getirmeye çalışan sen, çocuk yaşta evliliği caizdir deyip insanların aklını bulandırmaya çalışan sen… Her hatana rağmen mağdur olan da sen olacaksın öyle mi?

Hadi oradan!

Çocuk çocuktur! Daha kendini tanımadığın bilmediğin bir çağda, evlilik kadar büyük bir sorumluluğu helaldir diyerek aldıramazsın ve buna sen karar veremezsin.

Şimdi ben bunu dedim ya diyecek ki ‘Ben mi diyorum, Allah diyor! Helaldir!’…

Yeminle bu kafayı anlamakta zorlanıyorum…

Yahu, çocuk istismarı, çocuk tecavüzü bu olayları hiç takip etmiyor musun sen? Bu çocuk yarın öbür gün yetişkin olduğunda şunu demeyecek mi? ‘Neden benim doğru karar alamadığım bir dönemde bu şekilde bir karar almama izin verdiniz diye?’

Helaldir mi diyeceksin! -Hadi diyelim helal…

İşin ucunda pişmanlık var. Onu ne yapacak?

Her şeyi geçtim sen nesin, kimsin? Peygamber misin?

Bu ne kendini bilmezliktir!

Ne biliyorsun vahiy mi geldi sana da yok işte neymiş Avustralya’da yangın bundan çıkmışmış, Çin’de virüs bundan olmuşmuş falan filan…

NE BİLİYORSUN? Milletin ne yaptığından sana ne?

Kimsenin hayatına şekil vermek senin haddin değil! Kanunlar bunun için vardır. İnsan ve toplum bilimcisin ya (sözde) git işini yap.

Bir tek Allah bilir kime ne olacağını!

Oturduğun yerden boş yapma, git dinini kendi içinde ve çoluk çocuktan, milletin ırzından namusundan, bedeninden uzakta yaşa.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar